Спортните новини: Днес (7) | Вчера (18)
Академик взе важна победа, ясен е съперникът в полуфинала на Балканската лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:54 / 21.03.2019Коментари (0)1702
Академик Пловдив грабна осма победа в Балканската баскетболна лига в последния си мач от редовния сезон. Момчетата на треньора Асен Николов надиграха като гости македонския Кожув с 91:86 /29:20, 21:21, 19:24, 22:21/ и завършиха на трето място.

Академик вече се бе класирал за финалната четворка в Тирана на 6-7 април, като оставаше само да разбере и съперника в полуфиналите. Това ще бъде македонския Блокотехна, който завърши 2-ри след домакинска загуба от Берое. Берое е на първо място и ще играе с четвъртия Теута /Албания/.

Академик водеше през целия мач и няколко пъти отваряше двуцифрена разлика, но допускаше домакините да стопяват пасива си. В средата на първата четвърт гостите дръпнаха с 10 точки и успяха да запазят аванса си до края на частта. Във втората Кожув сведе разликата до 3 точки, но две поредни тройки на Груев и серия от 12:0 доведе до 15 точки за студентите.

До почивката обаче разликата бе намалена само на 4 точки. В третата четвърт домакините почти догониха съперниците си, стигайки до само точка пасив, но Бачев вкара решаваща тройка, след която Академик отново дръпна. В последната част авансът на пловдивчани набъбна на 10 точки, но интригата се запази почти до края. В крайна сметка Академик бе по-класният отбор и напълно заслужено се поздрави с крайния успех.

Отборът на Асен Николов бе пълен господар под коша, овладявайки 38 борби срещу 25 на Кожув. Пловдивчани направиха и добър процента от тройката, отбелязвайки в 9 от 21 опита. Отличен мач направи Трой Франклин, който бе най-резултатен с 24 точки и добави 13 асистенции за дабъл-дабъл. Питър Олисемека се отчете със 17 точки, Васил Бачев - 14. За домакините се отличиха Игор Кесар с 22 точки, Девонта Уилямс със 17 и Владимир Ивеля с 14 точки.