Локо падна с 0:3 от Левски, "смърфовете" с претенции към съдията
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:31 / 24.02.2019Коментари (0)2707
©
Елитните отбори на Локомотив при U17 и U15 допуснаха поражения при гостуването си на Левски в София. "Черно-белите" загубиха и в двата мача с по 3:0.

Първата среща бе при U15. Първото полувреме завърши при резултат 0:0, но през втората част домакините стигнаха до 3 гола след грешки в защитата на Локомотив. "Черно-белите" имаха също своите шансове. Два пъти сами срещу вратаря излезнаха Петър Андреев и Велислав Шопов, а още няколко добри положения не бяха материализирани в гол.

След това двата тима премериха сили и при U17. Домакините стигнаха до трите точки след две попадения през първата част и едно през второто. В 40-та минута на срещата съдията подмина основателни претенции за дузпа от страна на Локомотив, а освен това спести и няколко картона на "сините" за нарушения, информира официалният сайт на черно-белите.

Plovdiv24.bg уточнява за своите читатели, че мачът срещу Левски бе дебютен за новия наставник на Локо U17 Васил Гърков. Младият специалист замени Кириякос Георгиу, при когото черно-белите завършиха полусезона с ужасяващата серия от 6 загуби и едно реми в последните си 7 мача. Георгиус пък изненадващо бе повишен и в момента е помощник на Бруно Акрапович в представителния отбор, където заема длъжността "анализатор".

Локо U17 е на 11-о място във временното класиране с актив от 12 точки от 16 изиграни мача.