Ботев отново в Топ 4 след минимална победа над Славия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:23 / 16.02.2019Коментари (10)9275
След този шут Антонио Вутов прати топката в мрежата на Славия за 1:0
Ботев (Пд) стартира успешно пролетния дял в Първа лига. "Канарите" победиха Славия с 1:0 в мач от 21-ия шампионатен кръг, който се игра на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Антонио Вутов (10) бе точен за домакините, отбезязвайки единственото попадение в срещата.

Успехът изкачи жълто-черните на четвърто място във временното класиране с актив от 38 точки, две повече от Берое.

Ботев започна много надъхано двубоя и още във 2-ата минута Антон Карачанаков се пребори за една топка пред наказателното поле на белите и подаде към Тодор Неделев. Халфът нахлу в пеналта и шутира от малък ъгъл, но вратарят на Славия улови.

В 10-ата минута "канарите" откриха резултата. Тодор Неделев пусна пас в коридор през цялата защита на Славия към Антонио Вутов. Нападателят изскочи сам срещу вратаря на Славия и шутира хладнокръвно за 1:0.

Малко след това белите бяха много близо до изравняване, но Даниел Кайзер спаси по блестящ начин два последователни удара към вратата си.

Половин час преди края на мача записалият официален дебют за Ботев Еберт Кардосо беше близо до това да удвои резултата. Бразилецът обаче се замота и спечели само корнер. След неговото изпълнение Тодор Неделев центрира към Феребори Доре, но нападателят засече неточно в аут.

В 82-ата минута Славия изпусна най-чистото си положение. Димитър Велковски проби почти до аутлинията и пусна пас назад към Дарко Тасевски. Македонецът шутира не много силно и Даниел Кайзер улови топката на самата голлиния.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Антонио Вутов изскочи сам срещу вратаря на белите Емануеле Джериа. Нападателят първи стигна до топката, след което двамата се сблъскаха. Съдията Георги Давидов показа директен червен картон на италианеца, а Тодор Неделев изпълни неточно отсъдения пряк свободен удар.

Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо (90+2 - Кристиан Добрев), Радослав ТерзиевТодор НеделевЛъчезар БалтановАнтон Карачанаков (75- Лазар Марин), Феребори Доре (61- Васил Шопов), Антонио Вутов.