Рецитал на Тодор Неделев, този път не от центъра!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:19 / 10.12.2018Коментари (28)10533
Ботев (Пд) победи Витоша (Бистрица) с 3:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят се превърна в рецител на Тодор Неделев, който отбеляза хеттрик. Повече от едно полувреме домакините играха с човек по-малко заради изгонването на Димитър Пиргов.

С успеха Ботев се изкачи на 4-о място във временното класиране с актив от 35 точки.

Първото чисто положение в Коматево дойде в 14-ата минута. След пряк свободен удар на Тодор Неделев топката се отби в стената. След това Кристиан Димитров изведе с прехвърлящ пас Стивън Петков сам срещу вратаря. Ударът на нападателя обаче излезе в аут.

В 24-ата минута Ботев поведе в резултата. Васил Шопов пусна пас към Густаво Афонсо по левия фланг. Бразилецът навлезе в пеналта и центрира към далечна греда. Там Тодор Неделев спокойно овладя топката и с левия крак я насочи към горния десен ъгъл на вратаря за 1:0.

В 32-ата минута "канарите" поведоха с 2:0. Джонатан Перейра проби отдясно и подаде към Васил Шопов. Той продължи топката към Тодор Неделев, който беше на метър пред дъгата. Халфът отправи топовен шут в десния ъгъл на вратаря за 2:0.

Десет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко. Димитър Пиргов препъна Наско Милев, който се откъсваше сам срещу вратаря Кайзер и получи директен червен картон.

В самия край на първото полувреме Тодор Неделев оформи своя хеттрик. Това стана след изпълнение на пряк свободен удар.

В 73-ата минута победата на Ботев можеше да стане още по-изразителна. Тодор Неделев центрира от корнер право на главата на Стивън Петков, който отправи удар, но защитник в зелено изби топката от голлинията.

В последния кръг за 2018 година Ботев гостува на ЦСКА-София. Двубоят е в неделя от 17:30 часа на стадион "Българска армия" в столицата.

Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Йордан Минев, Васил ШоповЛъчезар Балтанов (72- Филип Филипов), Антонио Вутов (46- Радослав Терзиев), Тодор Неделев, Густаво Афонсо (83- Кристиан Добрев), Стивън Петков.