Спартак Пловдив победи трудно Любимец в преиграването
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:22 / 27.03.2009Коментари (0)4094
Спартак Пловдив победи трудно с минималното 1:0 Любимец в преиграването на мача между двата отбора. Двубоят от 16-ия кръг на Източната "Б" група завърши преди няколко седмици 2:2, но БФС взе решение да бъде преигран, тъй като главният рефер Венцислав Кознички тогава показа два жълти картона, но не изгони Мурад Ибрахим. Тогава реферът отмени и два гола на Красен Трифонов, единият от които без никакво обяснение защо. Днес единственото попадение отбеляза резервата Иван Площаков малко след почивката. С тази победа Спартак се изкачи на второ място на точка пред Нафтекс и на 5 зад лидера Берое. Бургазлии и старозагорци обаче са с мач по-малко.

Първото полувреме бе доста скучно, като на моменти дори Любимец владееха ситуацията по-дълго време. Все пак и двата отбора имаха няколко добри чисти голови положения. За Спартак най-добра възможност имаше Христо Стаев, който засече топката от воле след разбъркване, но вратарят на Любимец изби в корнер. На два пъти Иван Мекиков стреля опасно от далеч, но топката и двата пъти отиде в аут. Георги Стоянов също имаше възможност след центриране на Красен Трифонов, опитвайки да засече с глава, но малко не му достигна да изпревари вратаря на гостите. За Любимец пък пропуски на няколко пъти направи Павлин Тодоров, като добре се намеси Стоян Здравков. Веднъж и горната греда помогна на "гладиаторите" след прехвърлящ удар на Емил Петков.

Единственият гол в мача падна 5 минути след началото на второто полувреме. Тогава след разбъркване и малко случайно топката попадна в мрежата на Любимец след удар на Иван Площаков. Първо двама защитници не успяха да го спрат, връщайки топката след рикошети, а после след шута на нападателя, топката се удари в друг бранител и излъга вратаря на Любимец. Преди това Красен Трифонов също имаше шанс да вкара, нахлувайки сам в наказателното поле на гостите, но от малък ъгъл би в аут. През втората част спартаклии играха доста по-добре. Чисти положения за гол изпуснаха Иван Площаков, който би във вратаря, излезнал сам срещу него, Йордан Христов и Георги Коруджиев в края на мача.

Спартак: 12. Стоян Здравков, 3. Емил Аргиров, 6. Тодор Симеонов, 19. Мурад Ибрахим, 17. Пламен Коларов, 21. Христо Стаев, 2. Иван Мекиков, 8. Йордан Христов, 22. Красен Трифонов, 20. Стоян Терзиев, 10. Георги Стоянов.

Любимец: 1. Васил Кузманов, 4. Костадин Ничев, 14. Ангел Гинев, 3.Веселин Великов, 21. Станислав Катранков, 28. Емил