Спортните новини: Днес (2) | Вчера (28)
Ботев спечели дербито! Фамозен гол от центъра на Неделев и неориентиран вратар закопаха Локо
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:22 / 04.12.2018Коментари (131)27737
Ботев победи Локомотив с 2:0 в 108-ото дерби на Пловдив, което се игра на стадиона в квартал "Лаута", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Кристиан Димитров (47) и Тодор Неделев (67) вкараха головете за "канарчетата".

По този начин Ботев направи решителна крачка за място в Топ 6 и вече е на 4-о място с актив от 32 точки. "Смърфовете" останаха с 22 точки и удължиха серията си на 5 поредни срещи без победа.

Освен това двата съперника се изравниха в общата статистиката - по 39 победи, а 30 пъти двубоите са завършвали наравно. Голова разлика също е равна - 129:129.

Символичните гости от Ботев започнаха по-агресивно двубоя и още в 4-ата минута стигнаха до опасно положение. Капитанът Лъчезар Балтанов изстреля истинска бомба към долния десен ъгъл, но вратарят Мартин Луков изби в кортер.

В 22-ата минута Анте Аралица преодоля Димитър Пиргов и Кристиан Димитров и изскочи сам срещу Даниел Кайзер. Последва слаб удар по земя, който бе спасен от полския страж на Ботев.

Шест минути по-късно Анте Аралица изведе Посинкович, който засече с крак в мрежата. Голът обаче бе отменен, тъй като хърватинът се намираше в засада.

Ботев откри резултата в началото на второто полувреме след статично изпълнение. Тодор Неделев центрира от ъглов удар към наказателното поле, където Стивън Езе и Димитър Везалов увиснаха и зад тях Кристиан Димитров засече с глава. Вратарят Мартин Луков докосна топката, но въпреки това тя влезе в мрежата - 0:1.

В 67-ата минута Ботев реши мача с фамозно изпълнение на Тодор Неделев. Звездата на "канарите" шутира буквално от центъра и въпреки че се подхлъзна, топката влетя в мрежата на изключително неориентирания в този мач Мартин Луков - 0:2.

Малко след това вратарят на черно-белите направи още една глупава грешка, изритвайки топката в тялото на Стивън Петков. За негов късмет кълбото профуча на сантиметри от гредата в аут.

Локомотив - Ботев 0:2

Голмайстори: 0:1 Кристиан Димитров (47), 0:2 Тодор Неделев (67)

Локомотив: Мартин Луков, Мустафа Абдулахи, Асен Георгиев (59- Бирсент Карагарен), Стивън ЕзеДимитър ВезаловИгор Банович (70- Елитон Жуниор), Парвиз Умарбаев (32- Янко Ангелов), Димитър Илиев, Абделхаким Буна, Вилим Посинкович, Анте Аралица.

Ботев: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Йордан МиневРадослав ТерзиевСеркан ЮсеинЛъчезар Балтанов (83- Васил Шопов), Тодор Неделев, Густаво Афонсо (71- Стивън Петков), Антонио Вутов (89- Кристиан Добрев).