Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
ЖФК Пълдин се доближи до върха след четвърти пореден успешен мач
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:05 / 12.11.2018Коментари (0)2752
Отборът на ЖФК Пълдин (Пловдив) победи Етър (Велико Търново) с 1:0 като домакин в мач от 7-ия кръг на държавното първенство по футбол за жени. По този начин възпитаничките на треньора Ангел Славов продължиха успешната си серия и вече 4 мача поред не познават вкуса на загубата.

Единственото попадение в мача падна в 70-ата минута след центриране от корнер. Диана-Михаела Славчева се извиси в наказателното поле и засече с глава в мрежата на "болярките".

През първото полувреме Гергана Илийчева от домакините уцели гредата след изпълнение на пряк свободен удар.

С победата ЖФК Пълдин има вече актив от 13 точки (но и мач по-малко). Също с 13 точки са ЛП Суперспорт и другият пловдивски тим ФК Енко. В този 7 кръг пловдивчанки завършиха 2:2 срещу благоевградския Спортика на градския стадион "Пловдив". Лидер е тимът на НСА с пълен актив от 21 точки.