Спортните новини: Днес (3) | Вчера (26)
Нашите прибраха половината от златните медали в кану-каяк на шампионата в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:15 / 08.10.2018Коментари (0)2716
©
Трите клуба от пловдивския регион – Тракия, Чипилски и Асеновец, извоюваха почти половината – 12 (от всичките 26) първи места на завършилия в Пловдив държавен личен шампионат по кану-каяк за мъже и жени.

Първи места в отделните дисциплини извоюваха деветима наши гребци. Ангел Кодинов (Чипилски) спечели гонките на С1-200, С1-500, С1-1000, С2-200 (заедно с Димитър Петров) и С2-500 метра (с Атанас Хорозов). Станилия Стаменова (Тракия) има два златни медала –  на С1-200 и С2-500 (заедно с Елена Вълкова). Кристиян Душев (Тракия) също е с две победи – на К1-200 и К1-500. Христо Реков (Тракия) и Димитър Петров (Чипилски) спечелиха надпреварата, съответно на К1-5000 и С1-5000 м. Асеновец финишира първи на К2-200 (Тодор Колевски / Иван Чорлов).

Освен това Асеновец добави общо 11 отличия (5 втори и 6 трети места) към титлата на К2-200. Тракия е с три бронзови медала, а Чипилски взе още две втори и едно трето място (Мария Кацова на К1-1000) от шампионата.

От всички най-ярко е представянето на Александра Гришина (Локо, Рс), която спечели всичките си осем старта в каяка. Тя е победителка в единичния каяк на 200, 500, 1000 и 5000 метра, зае и първото място на двойки на 200, 500 и 1000 метра, а осмата победа дойде с четворката каяк на русенки. С четири първи места в каяк е Мирослав Кирчев (Дунав) – на К1-1000, К2-500 и 1000 метра и К4-1000. Две победи взе и Локо (Рс) -  на 1000 метра с двойката и четворката кану при мъжете.

Тазгодишното класиране по клубове в отделните дисциплини е следното: 1. Локомотив (Рс) 1845 точки, 2. Асеновец 1310, 3. Тракия 985, 4. Чипилски 900, 5. ЦСКА 885, 6. Дунав (Рс) 815. Съставите, които допълват участващите в първенството 16 клуба са: Бриз-Черно море (Вн), Спорт за теб и мен (Сф), Водна земя (Панчарево), Левски, НСА, Ванто (Видин), Арда (Кж), Искър (Панчарево), Академик (Сф) и Акула (Сф).