Локо постигна най-изразителната си победа при Акрапович
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:21 / 10.08.2018Коментари (15)11258
Локомотив Пловдив победи Верея с 3:0 в мач от 4-ия кръг на Първа лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят се игра пред изключително малко публика и много полицаи на стадиона в квартал "Лаута". Това бе втори пореден успех за черно-белите в шампионата, с който тимът има вече актив от 6 точки.

Победата всъщност е най-изразителната, откакто Бруно Акрапович пое "смърфовете". Абделхаким Буна (16), Парвиз Умарбаев (32) и Симеон Райков (75-дузпа) бяха точни за пловдивчани.

В началото на мача фенове издигнаха транспарант на Трибуна Спортклуб срещу спортния директор Чавдар Цветков, призовавайки го да напусне клуба.

В 16-ата минута Локо откри резултата. Игор Банович пресече една топка в половината на домакините и изведе по блестящ начин Абделхаким Буна. Крилото напредна по левия фланг и елегантно прехвърли излезлия напред вратар Георги Георгиев за 1:0.

Четвърт час по-късно Анте Аралица изведе Посинкович в чиста позиция, но хърватинът бе съборен пред пеналта от Иво Иванов. Капитанът на Верея получи директен червен картон, а отсъденият фаул бе превърнат в гол от Парвиз Умарбаев. Таджикът шутира с левия крак над стената, насочвайки топката в горния ляв ъгъл на Георгиев, който не мръдна.

В 75-ата минута Анте Аралица бе спънат в наказателното поле от Ахмед и реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа. Зад топката застана влезлият на смяна Симеон Райков, който вкара за 3:0 в стил "Паненка".

Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Игор Банович, Парвиз Умарбаев (59- Елитон Торета), Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен (60- Симеон Райков), Анте Аралица, Вилим Посинкович (71- Димитър Илиев).