Спортните новини: Днес (15) | Вчера (28)
"Лаута Хуулс" спечели "Тримонциум Къп", бивш играч на Локо стана голмайстор
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:12 / 17.07.2018Коментари (0)7250
©
FC Lauta Hools станаха първият носител на ТРИМОНЦИУМ КЪП, след като на финала снощи се наложиха категорично с 8:3 над МАЛКОТО ПОНИ. Така "черно-белите" ще бъдат петият представител на Пловдив в републиканския турнир БАМФ ШАМПИОНСКА ЛИГА 2018/2019, след като квоти от участието си в Градска Футболна Лига спечелиха шампиона на България КЦМ 2000 ГРУП, шампиона на Пловдив VIP Dent, Чико Бунара и Тарос Трейд.

Срещата започна доста предпазливо, като първи до голове положение стигнаха футболистите от МАЛКОТО ПОНИ. Lauta Hools отговориха с греда, но сякаш тяхнаха игра в началните минути бе силно разконцентрирана. От това се възползваха "розовите", които създадоха още две голови положения, но за тяхно съжаление не ги реализираха. Това единствено посъбуди "черно-белия" лъв и в рамките на три минути в края на полуврето, резултатът набъбна на 3:0. Капитанът Светослав Симеонов откри в 19-та минута. Игнат Дишлиев добави още два гола (20' и 21').

През вторат част в игра влезна головата машина Виделен Сердарски и неговия почерк в играта веднага се видя. Играта стана по интересна за гледане, а и двата тима се пооткриха. Сердарски покачи на 4:0 в 28-та минута. Божидар Зелямов намали в 31-та. Хеттрик оформи Игнат Дишлиев в 38-та минута, а една по-късно Петър Гетов намали за "понитата".

Игнат Дишлиев, който е бивш футболист на Локо (Пд), вкара осмото си попадение в турнира в 41-та минута, с което стана голмайстор на ТРИМОНЦИУМ КЪП 2018. Сердарки се разписа отново в 42', а две минути по-късно отново Божидар Зелямов намали. Мачът завърши така както и започна - капитанът на FC Lauta Hools оформи крайното 8:3 в 49-та минита, а минутки по-късно вдигна трофея от ТРИМОНЦИУМ КЪП 2018.

За МАЛКОТО ПОНИ остана малката купа, както и участие във втория по сила републикански турнир БАМФ ЛИГА БЪЛГАРИЯ 2018/2019. Там компания ще им правят отборите на FC Siza Sport, 60K и Лаос.