Спортните новини: Днес (9) | Вчера (28)
Трима гребци от региона участваха на европейското по кану-каяк в Италия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:06 / 02.07.2018Коментари (0)2339
©
България остана без медал на проведеното в северния италиански град Аурунцо ди Кадоре европейско първенство по кану-каяк за юноши, девойки и младежи (до 23 години). Нашите бяха представени там от осем състезатели, които стартираха в девет дисциплини. Между тях бяха и трима гребци от нашия регион: кануистите Димитър Петров, Атанас Хорозов (Чипилски) и Емил Банков (Асеновец).

Българите участваха в три финала за разпределение на медалите при юношите. Димитър Петров (Чипилски, треньор Владимир Генов) зае пето място във финал "А". Най-добре се класира Денис Димитров (Левски), който е четвърти с единичния каяк на 500 м при юношите. Денис, в двойка с Радослав Стефанов (Спорт за теб и мен) заеха пето място на К2-500.

Представянето на останалите българи е  както следва: Юноши:
12 място за Теодор Асенов (Левски) на К1- 200, а 1000 Иван Пенчев (Дунав) бе дисквалифициран на К1-1000 м. Йоана Петкова (Ванто) е 14-а на К1-500, но на 1000 метра спря в сериите. Младежи (до 23 г.): Атанас Хорозов (Чипилски) и Емил Банков (Асеновец) спряха до полуфиналите с двойката кану. На С2-1000 м те финишираха шести в своята серия, а на С2-500 са седми на полуфинала.

В отборното класиране при юношите начело е Беларус с 8 (5, 3, 0) отличия, пред Дания 4 (3, 0, 1) и Чехия 8 (2, 3, 3). Медали извоюваха 15 държави. При младежите и девойките (до 23 години) водят Беларус и Полша със по 7 (3, 3, 1) отличия и Италия – с 4 (2, 2, 0). Тук медали взеха 20 страни.