Ботев вицешампион след обрат във финалния мач
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:55 / 14.06.2018Коментари (2)5314
©
Юношите на Ботев от набор 2007 завършиха на второ място на Републиканското първенство по футбол 9 за набор 2006. Финалите се играха на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Момчетата на Стоян Ангелов се представиха на много високо ниво и успяха да се класират за финала, въпреки че са с година по-малки от останалите тимове. Участие във финалната фаза на Републиканското първенство взеха първенците в шампионатите от набор 2006 от цяла България.

В груповата фаза "канарчетата" записаха две победи и едно равенство. Ботевистите стартираха с победа с 2:0 над Добруджа, след което се наложиха с 2:1 над столичния Национал. В третия мач "жълто-черните" се нуждаеха от точка, за да се класират на финала и я постигнаха - 0:0 с Ботев (Враца).

В големия финал пловдивчани се изправиха срещу лидера от другата група - Витоша 13 от София. Ботевистите поведоха в резултата, но след изключително груба съдийска грешка столичани получиха дузпа и изравниха, а след това стигнаха и до пълния обрат и победиха с 2:1.

Това е треди пореден турнир за момчетата на Стоян Ангелов само в рамките на две седмици. Преди това "канарчетата" от набор 2007 триумфираха на турнира LOKOBALL в Банско, а след него пътуваха за Германия, където завършиха на пето място на силния международен турнир SCHARR Nations Cup.