Локо пак удари Славия и продължава да мечтае за Лига Европа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:49 / 13.05.2018Коментари (6)11588
Локомотив Пловдив елиминира Славия и продължава да мечтае за Лига Европа! Това стана факт, след като черно-белите победиха противника си с 3:0 в плейофния реванш, който се игра на националния стадион "Васил Левски" в София.

Парвиз Умарбаев (27), Янко Ангелов (82) и Анте Аралица (90+1) бяха точни за гостите. Първият мач на Лаута бе завършил 3:1 за "смърфовете", които продължават напред с общ резултат 6:1. Така следващият им съперник ще е отборът на Черно море, като отново в два мача ще се определи кой ще заеме 7-ото място в крайното класиране на Първа лига.

Локо стигна до голова ситуация още във 2-ата минута. Парвиз Умарбаев проби отбляво и центрира по земя към точката за изпълнение на дузпа. Там Филип Михалевич засече с левия крак, но след рикошет в тялото на защитник топката излезе в корнер.

Седем минути по-късно след дълго центриране Буна овладя топката на далечна греда и остана сам срещу вратаря на Славия, но шутира несериозно с левия крак в аут.

В 27-ата минута "смърфовете" откриха резултата. Вратарят Антони Милина изрита една топка към Димо Бакалов по левия фланг. Капитанът направи няколко финта в пеналта, след което върна назад към Парвиз Уварбаев. Таджикският Меси пък шутира технично с левия крак от дъгата, пращайки топката неспасямо в горния ляв ъгъл на Ивайло Василев за 0:1.

В началото на второто полувреме Локо можеше окончателно да убие интригата, но Буна направи поредното си несериозно и разочароващо отиграване. Белгиецът бе изведен от Филип Михалевич сам срещу противниковия вратар, но с всичка сила шутира 3 метра над гредата.

Половин час преди края черно-белите имаха претенции за дузпа. Димитър Велковски бе съборен в пеналта, но съдията Станислав Тодоров даде знак играта да продължи.

В 82-ата минута Локо удвои преднината си и уби всякаква интрига в двубоя. Симеон Райков центрира от фаул в пеналта, където Янко Ангелов засече с глава в мрежата за 0:2. Това бе първи гол за дефанзивния халф с черно-бялата фланелка.

Малко след това съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа за Славия за нарушение на Димитър Велковски срещу Александър Александров. Антони Милина обаче спаси удара от бялата точка на Милчо Ангелов.

В добавеното време Симеон Райков уцели гредата с далечен шут от фаул, а при добавката Анте Аралица вкара за крайното 0:3.

Антони Милина, Мохамед Муса, Стивън Езе, Димитър Везалов, Димитър Велковски, Елитон Торета, Янко Ангелов, Парвиз Умарбаев (79- Петър Главчев), Димо Бакалов (58- Симеон Райков), Филип Михалиевич (71- Анте Аралица).