Марица продължи затъването след загуба от лидера Царско село
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:45 / 28.04.2018Коментари (0)4851
© ФК Марица
Марица загуби домакинството си на лидера във Втора лига Царско село с 1:3. Двубоят бе от 27-ия кръг на шампионата. Загубата остави “жълто-сините" под чертата в класирането с 30 точки, а тимът ще търси победи в оставащите три мача до края на сезона, за да остане в групата.

Гостите започнаха по-активно мача, макар да не блестяха с нещо особено в играта си. В 8-та минута Илия Николов спаси директен удар от корнер, но в 13-та Божидар Кацаров отбеляза за 0:1 с диагонален удар, при който вратарят на пловдивчани закачи топката, а после тя се удари и в страничната греда и бавно се търкули зад голлинията.

В 25-та гостите удвоиха чрез капитана си Светослав Диков, който реализира отблизо.

В 56-та минута Джунейт Яшар изпълни много добре пряк свободен удар, но вратарят Здравков се разтегна и изби. Капитанът на “Марица" Костадин Дяков бе най-съобразителен и от близо отбеляза за 1:2.

Марица продължи да търси равенството, но трудно стигаше до голови удари в края на мача, а в 89-dта минута гостите убиха интригата с нов гол дело на Павел Петков.

Следващата седмица “жълто-сините" гостуват на вече изпадналия “Созопол", който пък е с нов треньор - Маргарит Димов, който е брат Румен Димов. Последното домакинство на пловдивчани е срещу “Ботев" Гълъбово, а в последния кръг “Марица" гостува в Разград на “Лудогорец"-2.

Към момента тимът от “Кършияка" изостава с 3 точки от отборите над чертата.

Марица: Илия Николов, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Костадин Дяков - капитан /Даниел Спасов 79’/, Йордан Христов /Свилен Щерев 45’/, Борислав Караматев, Джунейт Яшар, Никола Марин, Рангел Игнатов, Димитър Юруков /Николай Колев 45’/, Георги Георгиев.