Марица понесе тежък удар 2 минути преди края
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:37 / 22.04.2018Коментари (0)5219
© ФК Марица
Марица изпусна по нелеп начин да победи Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 26-ия кръг от първенството на Втора лига. Жълто-сините водеха в резултата до 88-та минута на двубоя в Горна Оряховица, когато допуснаха изравняване, за да се стигне до окончателното 1:1.

В 14-ата минута дойде първото чисто положение. Рангел Игнатов изведе зад горнооряховската защита Димитър Юруков, който стреля, но вратарят Крушарски изби. В течение на мача Марица изпусна още 3-4 положения, в които футболисти на пловдивския клуб се озоваваха очи в очи с вратаря на домакините.

Свилен Щерев на два пъти изскачаше на удобни позиции, но при първия опит вратарят успя да избие прехвърлящия удар, а при втория топката мина покрай гредата. Домакините стигнаха до няколко мелета пред Акалски и се отчетоха с няколко далечни удара.

В 67-ата минута Георги Георгиев изведе Рангел Игнатов на чиста позиция и бързоногият състезател отбеляза хладнокръвно за 0:1.

В 88-та минута домакините успяха да изравнят резултата. Това стана след балонно центриране, което бе засечено с глава от играч в черно-бял екип.

Така Марица заема вече 14-ата позиция в зоната на изпадащите с актив от 30 точки, колкото има и 13-ият Оборище. Струмска слава е първият отбор над чертата с 31 точки. В следващия кръг на Марица предстои тежко домакинство на лидера в класирането Царско село.

Локомотив (ГО): 12.Ивайло Крушарски, 26.Мариян Иванов ©, 70.Кристиян Димитров, 6.Петър Казаков, 2.Мартин Николов, 16.Владимир Мичев, 20.Якуб Идризов, 11.Цветомир Вачев, 77.Кокен Куроки, 18.Деян Христов, 13.Веселин Любомиров.

Марица: 12.Кирил Акалски, 17.Костадин Дяков, 4.Мирослав Пушкаров, 3.Атанас Ташолов, 6.Йордан Христов, 22.Атанас Куманов, 7.Джунейт Яшар, 20.Борислав Караматев, 14.Георги Георгиев, 10.Димитър Юруков, 9.Рангел Игнатов. РЕЗЕРВИ: 1.Илия Николов, 16.Алил Кардашев, 8.Венцислав Гюзелев, 18.Даниел Спасов, 2.Никола Марин, 21.Пламен Табаков, 11.Свилен Щерев.