Марица и Несебър с ялово реми, половината отбор на Ботев гледа от трибуните
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:34 / 05.04.2018Коментари (0)3893
© ФК Марица
“Марица" завърши 0:0 при домакинството си на “Несебър" в мач от 23-ия кръг от първенството на Втора лига. На двубоя присъстваха много бивши играчи на “Марица" и на други клубове, както и половината състав на пловдивския “Ботев".

Още във 2-та минута вратаря на гостите Мартин Димитров спаси удар на Свилен Щерев, а минута по-късно стражът успя да блокира Венцислав Гюзелев преди той да нанесе удар отблизо. В 5-та минута Емануил Манев от състава на “Несебър" стреля опасно от около 10 метра, но Кирил Акалски изби.

В 30-ата минута Свилен Щерев изведе много добре Юруков, който стреля, но вратарят Димитров спаси вратата си с решителна намеса. В 32-та минута стражът на домакините Кирил Акалски се намеси след едно опасно центриране към непокрит състезател на “Несебър".

През втората част темпото спадна, а грешките в двата състава зачестиха. В 66-та минута Димитър Юруков излезе срещу вратаря Димитров, но не успя да овладее и падна в наказателното поле, за което получи жълт картон. В 79-та минута, влезлият току-що Рангел Игнатов получи добра топка от Свилен Щерев, но не успя да нанесе удар, а малко по-късно Игнатов все пак вкара
© ФК Марица
с прехвърлящ удар, но голът бе отменен заради засада.

В 85-та минута Джунейт Али от “Несебър" се пребори самостоятелно в наказателното поле с трима противникови състезатели и стреля, но Акалски улови.

МАРИЦА: Кирил Акалски, Мирослав Пушкаров, Атанас Ташолов, Костадин Дяков, Йордан Христов, Петър Чалъков, Джунейт Яшар, Николай Колев (Борислав Караматев 88 мин.), Димитър Юруков, Свилен Щерев (Даниел Спасов 90 + 2 мин.), Венцислав Гюзелев (Рангел Игнатов 80 мин.) Резерви: Илия Николов, Алил Кардашев, Атанас Куманов, Никола Марин. Треньор: Стоян Димитров/Стойчо Драмов

НЕСЕБЪР: Мартин Димитров, Николай Костов, Диян Молдованов, Георги Купенов, Джунейт Али, Емануил Манев (Николай Дамянов 85 мин.), Радослав Апостолов, Димитър Попов, Жак Пехливанов (Нуретин Пюскюлю 62 мин.), Валентин Йосков (Иван Михайлов 74 мин.), Трайо Грозев. Резерви: Петко Пацов, Симеон Баев, Галин Димов, Боримир Карамфилов. Треньор: Николай Жечев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Петър Чалъков, Димитър Юруков, Рангел Игнатов - “Марица"; Мартин Димитров, Димитър Попов, Трайо Грозев, Нуретин Пюскюлю - “Несебър".