Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Фенове пеят "Happy Birthday", Академик мачка в зала СИЛА
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:32 / 11.03.2018Коментари (0)4761
© НБЛ
Академик Бултекс 99 победи Ямбол с 94:81 /19:15, 28:25, 24:20, 23:21/ при подновяването на борбата в Националната баскетболна лига. Пловдивският тим през цялото време държеше контрола на мача и не позволи изненада. Студентите отстъпваха в борбата под коша, но бяха стабилни в другите компоненти и заслужено се поздравиха с крайния успех.

Преди началото на двубоя цялата зала стана на крака и изпя Happy Birthday за президента на пловдивския тим Васил Врачев, който днес празнува рожден ден. Отборът пък го зарадва с трудна, но хубава победа, въпреки умората от третия изигран мач в рамките на 6 дни.

Двубоят започна много равностойно с превес на двете защити и в средата на първата четвърт двата отбора си бяха вкарали само 12 точки – 6:6. Буквално в последната минута домакините успяха да дръпнат 4 точки, което бе най-голямата разлика до момента.

В началото на втората четвърт силна игра на Митко Димитров спомогна разликата да достигне 9 точки 4 минути преди почивката, н
© НБЛ
о гостите успяха да вкарат в действие бързата си атака и за 3 минути успяха да изравнят 40:40. В последната минута обаче Маравич, Митко Димитров и Айзея Юмипиг с тройка със сирената върнаха аванса на 7 точки.

Агресивна защита на Академик Бултекс 99 в началото на третата четвърт доведе до преднина от 13 точки след 3 минути игра. Гостите на свой ред заздравиха защитата, но след нова тройка на Юмипиг домакините имаха 11 точки преднина преди последната решителна част. В нейното начало гостите съумяха отново да намалят с тройки на Перин и Говедаров, но Митко Димитров върна статуквото с две точни средни стрелби.

Двама играчи на Академик Бултекс 99 записаха страхотен актив – Митко Димитров се отличи с дабъл-дабъл – 22 точки и 11 борби, Айзея Юмипиг също добави 22 точки, от които цели 6 тройки от 7 опита. Мартин Дурчев се отчете с 15 точки и 6 асистенции. От гостите Алън Арнет също записа дабъл-дабъл с 28 точки и 11 борби, Брайкъс Перин добави 21 точки, Станислав Говедаров – 16.