Локо стартира с победа контролите в Турция
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:01 / 29.01.2018Коментари (9)7638
©
Локомотив Пловдив стартира с победа контролите в Турция. Черно-белите надиграха елитния азербайджански Себаил (Баку) с 3:1, след като изоставаха до почивката с 0:1. Треньорът на Локо Бруно Акрапович отново наложи любимата си схема на игра 4-3-3.

Азерите вкараха единствения си гол в мача в 39-ата минута чрез Вугар Надиров.

След почивката точни за Локо бяха Парвиз Умарбаев (50), бразилецът Елитон Торета (60) и юношата Архан Исуф (75).

В 14-ата минута Веселин Марчев центрира от корнер, Димитър Везалов успя да засече с глава, но встрани от целта. В 20-ата минута, след фаул пред вратата на Себаил, топката попадна в Асен Георгиев, който стреля над горната греда.

В ответната атака азербайджанците отвърнаха с коварен изстрел, който бе отразен от Росен Андонов.

В 30-ата минута Веселин Марчев напредна по десния фланг и центрира към Филип Михалевич, но нападателят на черно-белите бе изпреварен от стража на Себаил.

В 39-ата минута тимът от Баку стигна до гол, с което откри резултата за 0:1. В самия край на полувремето Парвиз Умарбаев бе изведен сам срещу вратаря на азербайджанците, но до изравняване не се стигна.

През втората част Локомотив успя да стигне до пълен обрат и да вземе победата в мача. Пет минути след подновяването на играта Веселин Марчев подаде към Парвиз Умарбаев, който възстанови равенството - 1:1.

Няколко минути по-късно черно-белите стигнаха до пълен обрат.

Центриране на Симеон Райков бе засечено с глава от Елитон Торета, който реализира за 2:1. В 75-та минута Веселин Марчев напредна и центрира в наказателното поле. Топката попадна в Архан Исуф, който с глава вкара за крайното 3:1.

Следващата контрола на Локо ще е в петък (2 февруари) срещу чешкия първодивизионен тим Баник (Острава).

Росен Андонов (46- Антони Милина), Туфик Зегдан (46- Димитър Велковски), Асен Георгиев (70- Ивайло Марков), Димитър Везалов, Муса Мохамед (70- Илия Джамов), Игор Банович (46- Абделхаким Буна - 76-Димитър Законов), Янко Ангелов (46- Симеон Райков), Парвиз Умарбаев (51- Архан Исуф), Веселин Марчев (76- Петър Главчев), Анте Аралица (51- Ванчо Траянов), Филип Михалевич (46- Елитон Торета).