Ботев врътна реми със сърби в първата контрола на турска земя
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:24 / 24.01.2018Коментари (5)6527
©
Ботев (Пд) завърши 2:2 срещу сръбския Раднички (Ниш) в първата си контрола от лагера в Турция. Стивън Петков (32) и Фелипе Бризола (33) бяха точни за жълто-черните.

Спарнигът в курорта Сиде започна леко куриозно, тъй като съдийската бригада закъсня с цели 12 минути и принуди двата тима да чакат на терена.

В състава на "канарите" не бе включен най-новото попълнение Димитър Пиргов. Защитникът се присъедини вчера към лагера на Ботев в Алания.

Сърбите откриха резултата в 17-ата минута още при първата си по-опасна атака. Техен футболист навърза пред дъгата двамата централни бранители Радослав Терзиев и Пламен Димов, след което пусна пас наляво към Иванчич, който с техничен удар покрай Иван Чворович прати топката в мрежата - 0:1.

В 24-ата минута капитанът на Ботев Лъчезар Балтанов прати топката в мрежата, но преди удара му съдията бе отсъдил нарушение в атака на Диого Кампос.

Жълто-черните направиха пълен обрат в резултата само в рамките на минута и половина. Първо в 32-ата минута Диого Кампос пусна пас по земя към Стивън Петков и той от границата на наказателното поле с диагонален шут с десния крак вкара за 1:1.

Минута по-късно Фелипе Бризола пробва прострелно центриране, при което топката рикошира в крак на сръбски защитник и мина под плонжа на вратаря за 2:1.

Пет минути преди почивката Тодор Неделев центрира от корнер, а вратарят на Раднички Живкович направи поредната си груба грешка, изпускайки топката. Пламен Димов бе пред него и засече с глава, но в гредата.

В началото на второто полувреме Диого Кампос бе близо до трети гол. Бразилецът отправи прецизен удар по диагонала, но стражът на Раднички с върха на пръстите успя да избие в ъглов удар. Десетина минути по-късно Живкович отрази опасен далечен изстрел на Тозор Неделев.

Четвърт час преди края Раднички изравни резултата след неумела намеса на вратаря Даниел Кайзер. Полякът закъсня да излезе при една върната с глава към него топка. Това позволи на Стоянович да му я вземе и да я прати в опразнената мрежа за 2:2.

Иван Чворович (46- Даниел Кайзер), Цветомир Панов (75- Димитър Калчев), Радослав Терзиев (71- Георги Купенов), Пламен Димов, Йордан Минев (68- Здравко Дерменов), Фелипе Бризола (81- Милко Георгиев), Лъчезар Балтанов (58- Серкан Юсеин), Тодор Неделев (78- Станислав Шопов), Дуде Ндонгала (46- Густаво Афонсо), Стивън Петков (46- Алваро Юлиано), Диого Кампос (65- Кристиан Добрев).