Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Локо излъга Марица след автогол, алжирец почна проби при "смърфовете"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:41 / 22.01.2018Коментари (6)6561
Локомотив победи Марица с 1:0 в приятелско пловдивско дерби, което се игра на ужасния терен в село Войсил при доста силен вятър.

Единственото попадение падна в 84-ата минута, когато македонецът Флориан Кадриу центрира от корнер и защитникът на Марица Никола Марин си отбеляза автогол, засичайки в собствената си мрежа.

Неофициален дебют за черно-белите направи алжирецът с френски паспорт Туфик Зегдан.

Левият бек, който не е играл официален мач от месец май 2017 година, пристигна на проби в Локо.

На стадиона във Войсил нямаше лицензирани от БФС съдии и поради тази причина спарингът бе ръководен от помощник-треньора на "смърфовете" Александър Тунчев.

Локо бе близо до откриване на резултата в средата на първото полувреме, когато халфът Игор Банович пробва бомбен удар от 20-ина метра, но нацели гредата.

В 75-ата минута Архан Исуф центрира от левия фланг в наказателното поле на маричани, където Анте Аралица засече с глава, но топката за втори път срещна гредата.

Така черно-белите продължиха серията си без допуснат гол в 3-те контроли, които изиграха досега - 4:0 срещу Локо U19, 3:0 срещу Хебър и 1:0 срещу Марица.

За жълто-сините това бе четвърти спаринг от началото на зимната подготовка.

Росен Андонов, Муса Мохамед, Димитър Везалов, Асен Георгиев, Туфик Зегдан, Янко Ангелов, Игор Банович, Веселин Марчев, Димо Бакалов, Абделхаким Буна, Филип Михалевич.

Като резерви влязоха: Антони Милина, Архан Исуф, Илия Джамов, Димитър Законов, Ивайло Марков, Ванчо Траянов, Флориан Кадриу, Анте Аралица, Елитон Торета.