Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Марица продължи да гази в родното първенство
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:13 / 20.01.2018Коментари (0)3963
© ВК Марица
Женският тим на Марица (Пловдив) започна втория полусезон в Националната волейболна лига с победа и остана непобеден вече седем мача от началото на първенството. В среща от осмия кръг шампионките се наложиха над гостуващия Берое (Стара Загора) с 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:18) гейма след 104 минути игра пред близо 300 зрители в зала Пловдивски университет.

След трудно начало на първия гейм, при което Берое поведе с 14:11, Марица до второто техническо прекъсване успя да обърне резултата. Геймът обаче продължи да бъде равностоен почти до края, когато успешните блокади на домакините направиха разликата за 25:22.

Старозагорки наложиха надмощие през първата половина на втория гейм и дръпнаха със солидно 16:7 преди пловдивчанки да се събудят и да подгонят изравняването. Постигнаха го при 21:21, но после отново изостанаха с две точки. При втория геймбол, сервис в мрежата донесе успеха на Берое с 25:23.

Трудностите за Жълто-сините продължиха и в третата част, в която Зелено-белите влязоха с мощно 5:0. На два пъти Марица настигаше противника в резултата преди най-после да излезе напред при 16:15. И като догонващи в резултата, гостенките не се предадоха лесно, но отново блокадата на Марица беше на ниво и доведе до краен успех в гейма с 25:20.

В следващата част вече надмощието бе изцяло на страната на пловдивчанки. Нася Димитрова продължи да показва класата си на терена, като в този гейм тя бе стопроцентова в атака и допринесе общо шест точки за крайното 25:18, с което момичетата на Иван Петков се поздравиха с победата.

Топреализатор на мача стана Нася Димитрова с 20 точки, между които три аса и четири блокади. Симона Димитрова добави 15 за победителките. Виктория Григорова, както и волейболистките на Берое Цветелина Заркова и Гергана Петрова направиха по 12 точки.

На върха във временното класиране Марица има 7 победи, 0 загуби и 20 точки. Следват ЦСКА (София) и Левски (София) с по 5 победи, 2 загуби и 15 точки. В следващия кръг Жълто-сините гостуват на ЦСКА на 26 януари от 18:00 б.в. в зала Васил Симов.