Локо Пд победи съименника от Мездра в последния си мач от Албена Къп
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:57 / 12.02.2009Коментари (0)4687
© Impact Press Group
Локомотив Пловдив победи с 1:0 Локомотив Мездра в последния мач на "смърфовете" на турнира Албена Къп. "Черно-белите" надиграха противника си, но успяха да реализират само един гол чрез халфа Даксон Да Силва преди почивката.

Мачът започна равностойно, като до 15-ата минута нямаше нито едно по-сериозно положение пред двете врати. След това за десетина минути "смърфовете" на няколко пъти застрашиха опасно вратата на Мездра, но нямаха шанс в завършващата фаза. Пропуски подред направиха Весо Марчев, Милан Милутинович и Ангел Йошев.

В 33-ата минута падна и единствения гол в мача. Даксон Да Силва получи пас от Димитър Илиев на добра позиция и с точен изстрел преодоля вратаря на Локо Мездра Левашки. До края на полувремето Стоян Ставрев трябваше да се намесва на няколко пъти, за да запази резултата 1:0.

През втората част в игра влезнаха повече резерви и нивото на мача спадна. Шансове за гол имаха само Даксон за Локо Пловдив и Лоренсо за Мездра. С тази победа Локомотив Пловдив завърши на пето място в крайното класиране на Албена Къп. Днес "черно-белите" се прибират в Пловдив, а в петък ще проведат първата си тренировка на Лаута.