Марица направи силен мач срещу Берое в мъглата! Повторен дебют за Акалски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:57 / 17.01.2018Коментари (1)6072
© ПФК Берое
Марица (Пловдив) загуби от Берое с 1:2 във втората си контрола за 2018 година. Точни за домакините бяха Серджиу Негрут в 5-та минута и Борислав Цонев в 17-ата. Никола Марин върна едно попадение за пловдивчани в 77-ата минута.

Двубоят се игра на Спортна база "Берое" пред около 200 души. Играта бе затруднена от гъстата мъгла над базата.

В 5-та минута Серджиу Негрут пресече подаване на бранител в задни позиции, напредна и не сбърка, останал сам срещу завърналия се в родния си клуб Кирил Акалски - 1:0.

В 17-та минута резултатът бе удвоен. Борислав Цонев успя да отнеме топката в половината на съперника, напредна и прати кълбото със страхотен удар в горния десен ъгъл от около 22 м - 2:0.

През тази първа част маричани пробваха няколко удара от далечна дистанция и центрирания в пеналта на домакините, но не успяха да застрашат сериозно вратата.

В 53-ата минута Марица имаше най-чистото си положение. След грешка в отбраната на Берое топката попадна в Николай Колев, който бе в малкото наказателно поле, но ударът му не намери целта и топката премина на сантиметри от гредата.

В 63-ата минута Колев намери Йордан Христов по десния фланг и последния шутира по диагонала, но не намери рамките на вратата.

В следващата атака Костадин Дяков стреля от дистанция, но Перниш улови.

В 74-та минута комбинация с едно докосване между Мартин Райнов и Педро изведе Мартин Камбуров зад гърба на отбраната, но вратарят на "Марица" успя да избие в корнер удара на Императора.

Три минути след това гостите намалиха резултата след атака по десния фланг. Топката бе центрирана в наказателното поле на домакините, където Никола Марин овладя и прати кълбото в мрежата за 2:1.

В 80-та минута Мартин Камбуров овладя топката пред наказателното поле на гостите и стреля през куп от играчи в долния десен ъгъл на вратата. Стражът на "Марица" обаче успя да избие с върха на пръстите си в корнер.

В последната минута на мача Колев стреля опасно от дистанция, но топката премина на сантиметри от гредата.

Берое - Марица 2:1

Голмайстори: 1:0 Серджиу Негрут 5′, 2:0 Борислав Цонев 17′, 2:1 Никола Марин 77′

Берое: 22. Георги Аргилашки (12. Душан Перниш 36′, 75′ - . Иван Гошев) - 3. Милен Желев (46′ - 13. Емин Ахмед ), Надим Ангелов (46′ - 6. Иван Иванов), 26. Камен Хаджиев (46′ - 15. Георги Динков), 28. Веселин Пенев (46′ - 20.Матеус Леони, 4. Кохей Като (46′ - 7. Мартин Райнов), Александър Енев (46′ - 17. Антон Карачанаков, 10. Борислав Цонев (46′ - 16. Марко Адамович), 77. Педро Еуженио - 21. Серджиу Негрут (46′ - 9. Мартин Камбуров).

Марица: 12. Кирил Акалски, 6. Йордан Христов, 3. Атанас Ташолов, 17. Костадин Дяков, 5. Габриел Афонсо, 13. Николай Колев, 7. Джунейт Яшар, 20. Борислав Караматев, 9. Рангел Игнатов, 8. Венцислав Гюзелев, 2. Никола Марин;

Резерви: 1. Илия Николов, 4. Мирослав Пушкаров, 22. Атанас Куманов, 16. Алил Карадашев, 19. Петър Чалъков, 11. Иван Гендов, 14. Ерик Смилянов.