Ботев удари много лошо Лудогорец в Разград
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:53 / 08.11.2017Коментари (0)4338
© ПФК Ботев Пд
Ботев (Пд) се наложи с 4:1 над Лудогорец в първи осминафинал в турнира за Купата на БФС при набор 2002. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата на "орлите" в Разград.

Шампионите на България не оставиха никакъв шанс на своя съперник и взеха комфортен аванс преди реванша следващата седмица. Над всички бе Станислав Шопов, който заби три гола във вратата на домакините.

В 15-ата минута резултатът бе открит, след като Станислав Шопов изпълни директно свободен удар на около 22 метра от вратата на Лудогорец, топката тупна коварно пред вратаря и влетя във вратата - 1:0 за Ботев.

В 51-ата минута Георги Трифонов напредна отлично по десния фланг и след като преодоля съпротивата на защитник центрира успоредно на голлинията, а там Станислав Шопов изпревари бранител и с шпагат прати топката в мрежата - 2:0.

В 59-ата минута Слави Шопов оформи своя хеттрик, след като стреля от над 30 метра от свободен удар, а вратарят не внимаваше и кълбото влетя във вратата за трети път - 3:0.

След по-малко от 120 секунди "жълто-черните" реализираха най-красивото си попадение в мача. Мартин Манев и Станислав Шопов комбинираха и капитанът на ботевистите пусна наляво към Петър Итов, халфът овладя и с много красив удар в далечния ъгъл не остави шанс на вратаря - 4:0.

В 63-ата минута домакините стигнаха до почетно попадение, дело на най-активния в "зелените" редици - Хидает Хюсеин. Капитанът изпълни прецизно свободен удар пред наказателното поле на Ботев и се разписа за 1:4.

Реваншът между двата тима е на 15.11 от 11:00ч. в Коматево. Ден по-рано, на 14.11, ще бъде изтеглен жребият за четвъртфиналите.