Локо удари Етър пред обидно малко публика
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:16 / 30.10.2017Коментари (7)6397
Димо Бакалов разпечата вратата на Етър в 33-ата минута
Локомотив Пловдив победи Етър с 2:0 в мач от 14-ия кръг на Първа лига, който се игра пред рекордно ниска посещаемост на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Димо Бакалов (33) и Димитър Велковски (88) вкараха попаденията за черно-белите, а по трибуните имаше едва около 300 зрители.

Сред тях бе и собственикът на клуба Христо Крушарски, за когото срещата бе последна преди зимната пауза. Бизнесменът заминава след броени дни за Аржентина където ще остане минимум 45 дни.

С успеха "смърфовете" имат вече актив от 20 точки, но останаха на 8-мо място във временното класиране.

Домакините разпечатаха противниковата врата в 33-ата минута. Капитанът Пламен Крумов центрира от десния фланг към далечна греда, където Димо Бакалов бе оставен непокрит и засече с глава в мрежата - 1:0.

Второто полувреме започна зле за Локомотив, тъй като вратарят Илко Пиргов получи контузия в прасеца и трябваше да бъде заменен принудително от Мори Диао.

В 62-ата минута "смърфовете" пропуснаха отличен шанс да решат мача. Дино Мартинович бе изведен сам срещу вратаря Христо Иванов, но той стреля в тялото му.

Все пак две минути преди края влезлият като резерва Димитър Велковски вкара гола на успокоението. Младокът бе изведен по перфектен начин от Димо Бакалов сам срещу вратаря на "болярите" и с левия крак хладнокръвно шутира покрай него за 2:0.