Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Евроколеж загуби от Карнобат в мач с 5 гола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:10 / 21.10.2017Коментари (0)4142
©
"Карнобат" надделя трудно с 3:2 срещу "Евроколеж" /Пловдив/, в двубой от 12-ти кръг на Югоизточна Трета лига.

Зрителите на Градския стадион в Карнобат видяха селекция от 5 попадения, а ако не бяха пропуските на двете нападения, головете можеха да бъдат и двойно повече.

Интригуващата среща показа за пореден път, че "Карнобат" е отбор, който не се предава лесно, проявява характер и се бори за победа до последната минута, независимо от калибъра на съперника.

Гостите от Пловдив пък категорично не могат да бъдат определени като отбор със скромни качества, макар незавидната позиция във временното класиране. Напротив - Тимонов, Куртев и компания гледаха съвсем сериозно към предизвикателството да поднесат изненада в Карнобат, но единствено липсата на късмет им попречи да вземат поне точка от това тяхно гостуване.

През първата част на мача публиката видя само един гол, а след почивката още четири.

Първо гостите можеха да открият резултата в 14-та минута, когато изстрел на Серафим Михайлов срещна страничната греда на вратата пазена от Любомир Стефанов.

Възпитаниците на младия и амбициозен треньор на "Карнобат" Георги Калоянов поведоха първи в резултата. Точен в 23-та минута бе щатния голмайстор Петър Колев, който реализира след самостоятелна акция.

Голеадата през второто полувреме започна в 47-а минута, когато Сезгин Четин от "Евроколеж" засече за 2:0 центриране отдясно на Мирослав Борисов.

В 56-та минута младата надежда на "Карнобат" Димитър Иванов изпрати топовен снаряд в десния горен ъгъл на вратата на "Евроколеж", правейки резултата 2:1.

Георги Куртев се извиси с глава и изравни за 2:2 при центриране на Васил Гуджев в 68-ма минута.

Победното попадение за карнобатлии бе дело на Мартин Димитров в 87-ма минута, когато острието на домакините засече центриране на Петър Колев.

Така "Карнобат" продължава със своята победна серия в шампионата на Югоизточна Трета лига, гледайки напред към следващите предизвикателства, свързани с мач за Купата на Аматьорската лига (в сряда, 25 октомври, от 14:00 часа) срещу "Ямбол" в Карнобат, и гостуване на "Арда" /Кърджали/ на 28-ми октомври, събота, в двубой от трета дивизия.

"Карнобат": Любомир Стефанов, Тодор Няголов, Пейчо Делиминков /33 - Емил Димитров/, Трендафил Момчилов /84 - Йозгюр Садула/, Димитър Петров, Живко Димов, Мартин Димитров, Димитър Иванов /69 - Митко Митев/, Яни Николов, Петър Колев

"Евроколеж" /Пд/: Апостол Стоянов, Кирил Нушев, Йордан Хърков, Иван Атанасов, Николай Балчев, Васил Гуджев, Георги Куртев, Мирослав Борисов, Тодор Тимонов /60 - Димитър Димитров/, Сезгин Четин, Серафим Михайлов /18 - Иван Димитров, 65 - Пенчо Илиев/