Спортните новини: Днес (3) | Вчера (28)
Локо спечели дербито с Марица и е на осминафинал за Купата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:17 / 21.09.2017Коментари (5)6830
Димо Бакалов изведе Локо с капитанската лента и вкара едно от попаденията
Локомотив спечели пловдивското дерби срещу Марица с 3:1 и така се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят се игра пред изключително малко публика (около 300 зрители) на стадиона в Лаута.

Дино Мартинович (46), Симеон Райков (59) и Димо Бакалов (66) бяха точни за "смърфовете", а Венци Гюзелев (63) вкара за Марица.

През първата част чистите голови положения просто липсваха. Символичните домакини от Марица имаха само един удар по посока противниковата врата. Това стана в 20-ата минута, когато Свилен Щерев шутира от 15-ина метра, но над напречната греда.

Три минути по-късно Симеон Райков проби отдясно и почти от аутлинията центрира към малкия пеналт, където Дино Мартинович не успя да засече топката.

Веднага след началото на второто полувреме Локо откри резултата. След атака по десния фланг Симеон Райков бе съборен в наказателното поле, но съдията Георги Давидов даде знак играта да продължи. Топката попадна в Дино Мартинович, който с левия крак я прати в мрежата за 0:1.

В 59-ата минута черно-белите удвоиха преднината си. Това стана след перфектно изпълнение на фаул на Симеон Райков. Крилото прехвърли стената с левия крак, а вратарят на Марица Илия Николов не мръдна, гледайки как топката влиза в левия му ъгъл за 0:2.

Четири минути по-късно обаче маричани се върнаха в мача. След пробив по левия фланг последва пас по земя към наказателното поле на "смърфовете", където Венци Гюзелев засече неспасяемо с крак за 1:2.

В 66-ата минута символичните гости от Локомотив отново направиха преднината си от две попадения. Влезлият на смяна Пауло Серджо изведе чудесно Димо Бакалов и капитанът с ефектен удар прати топката в мрежата за 1:3.

Марица - Локо (Пд) 1:3
Голмайстори:
0:1 Дино Мартинович (46), 0:2 Симеон Райков (59), 1:2 Венцислав Гюзелев (63), 1:3 Димо Бакалов (66)

Марица: Илия Николов, Атанас Ташолов, Костадин Дяков, Мирослав Пушкаров, Петър Чалъков, Свилен Щерев, Христо Янчев (73- Борислав Караматев), Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев (75- Георги Георгиев), Атанас Куманов (80- Рангел Игнатов), Никола Марин.

Локо (Пд): Мори Диао, Георги Пашов (75- Мухамед Муса), Димитър Везалов, Асен Георгиев, Марк Бедиме, Янко Ангелов (58- Пауло Серджо), Димитър Велковски, Симеон Райков, Дино Мартинович, Халед Аяри (51- Парвиз Умарбаев), Димо Бакалов.