Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
Нещастна загуба в последната минута за дамите на ЖФК Пълдин
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:25 / 18.09.2017Коментари (0)2078
©
ЖФК Пълдин загуби драматично с 2:3 при гостуването си на "Севлиево Лейдис" в мач от втория кръг на женското футболно първенство. Възпитаничките на треньора Ангел Славов допуснаха фаталния трети гол в последната минута на двубоя.

Мачът започна зле за пловдивчанки, които получиха две попадения още до 35-ата минуа, като при второто останаха сериозни съмнения за засада.

Все пак в 44-ата минута Кръстина Иванова върна един гол за ЖФК Пълдин, което даде надежда на дамите, че могат да повторят мача си от първия кръг.

След почивката те бяха по-стабилни, но съдийски
©
отсъжданията значително развалиха двубоя. Едно от най-странните такива бе, когато след изпълнение на тъч бе маркирана засада на състезателка на пловдивския отбор.

Все пак ЖФК Пълдин стигна до изравняване в 80-ата минута чрез Михаела Арабаджиева - 2:2. В последната минута на срещата обаче гостенките от Пловдив допуснаха попадение и не можаха да спечелят точката навън.

В следващите две седмици в първенсвото при дамите ще има пауза заради световните квалификации на девойките до 17 години. Представителка в тази формация на националния тим от ЖФК Пълдин е капитанката Гергана Илийчева.