Спортните новини: Днес (2) | Вчера (28)
Марица излъга Ботев в Коматево, Босекота изпусна дузпа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:04 / 03.07.2017Коментари (0)3300
©
Ботев отстъпи с 0:1 пред Марица в приятелска среща на централния терен на клубната база. Спарингът се игра в 2х35 минути, като Николай Киров заложи на състав от резервите от мача с Партизани, допълнен от няколко млади момчета и чуждестранен играч на проби.

Двубоят в Коматево привлече солиден зрителски интерес и заради факта, че в тима от Кършияка през следващия сезон опит ще трупат доста момчета "жълто-черната" академия. В началото на мача публиката и двата отбора отдадоха почит с едноминутно мълчание на легендата на българския футбол Аян Садъков, който ден по-рано си отиде от този свят.

Единственото попадение в мач реализира Димитър Юруков в средата на първата част. Малко по-късно Тони Тасев спечели дузпа за Ботев, която тестваният нападател Аксел Босекота пожела да изпълни и пропусна. Фернандо Виана също не успя да се разпише от чиста позиция през първата част, докато второто полувреме не предложи интересни ситуации пред двете врати.

Непосредствено преди началото на спаринга титулярите от мача в Тирана проведоха тренировъчно занимание, а някои от тях останаха и да гледат изявите на своите съотборници.