Страхотен Ботев обърна Партизани в Албания и мисли за следващия кръг
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:58 / 29.06.2017Коментари (32)15383
©
Ботев победи албанския Партизани (Тирана) с 3:1 като гост в първи мач от първия предварителен кръг на турнира Лига Европа. Така пловдивчани почти си осигуриха класиране във втория кръг на турнира преди реванша, който ще се играе след седмица на стадион "Лазур" в Бургас.

Домакините откриха резултата още в 5-ата минута след грешка в "жълто-черната" отбрана и не добра реакция на вратаря Иван Чворович. Джевахир Сукай бе изведен с дълъг пас по левия фланг, след което опита диагонален шут с левия крак и топката влезе в долния ляв ъгъл на вратата на Чворович за 1:0.

В 19-ата минута след удар в наказателното поле на Партизани, топката срещна ръката на защитник в червено, но съдията подмина ситуацията.

Две минути по-късно Тодор Неделев пробва силен удар от 20-ина метра, но вратарят на албанците успя да се разтегне и да парира.

Така се стигна до 26-ата минута, когато "канарчетата" изравниха резултата. това стана след страхотен далечен удар на Омар Косоко, който с десния крак насочи топката в долния ляв ъгъл на противниковата врата за 1:1.

Българският отбор категорично надиграваше Партизани и няколко минути преди края на първата част Косоко удари греда.

Второто полувреме отново започна с доминация на пловдивчани. Крум Стоянов на два пъти отправи опасни удари по посока на противниквата врата.

Ботев успя да обърне резултата в 62-та след страхотно попадение на Тодор Неделев.

Жълто-черните продължаваха да бъдат по-добрият отбор на терена. Нови възможности за "канарчетата" се откриха пред Лъчезар Балтанов и Тодор Неделев, но до гол не се стигна.

2 минути преди края на двубоя Омар Косоко подпечата успеха на пловдивчани, като вкара трети гол във вратата на албанците. Тъмнокожият нападател отне топката от защитник на домакините, напредна и вкара втория си гол в мача.

Така след 3-годишна пауза "канарчетата" се завърнаха по възможно най-добрия начин в европейските клубни турнири.

Иван Чворович, Йордан Минев, Пламен Димов, Виктор Генев, Цветомир Панов, Крум Стоянов (84 - Лазар Марин), Меледже Омнибес, Фелипе Бризола (79 - Тони Тасев), Тодор Неделев (90 - Серкан Юсеин), Лъчезар Балтанов, Омар Косоко.