Локо загуби от АЕЛ, Зума, Чаво и Крушарски гледат
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:47 / 23.06.2017Коментари (12)7388
©
Локомотив Пловдив загуби от кипърския АЕЛ Лимасол с 0:2 в първата си контрола от началото на подготовката. Спарингът се игра на стадион "Славия" в столицата.

Така тимът от Лимасол записа Голям шлем от пловдивските елитни отбори, след като преди това победи и Ботев с 3:1.

Резултатът бе открит в 25-ата минута от дузпа. Тя бе отсъдена, след като играч на АЕЛ бе изблъскън в гръб от Димитър Велковски. Микел Арубарена бе точен от бялата точка за 0:1.

Веднага след това реферът спря играта за 4-5 минути, за да могат футболистите да пият вода. По време на паузата Веселин Марчев размени остри реплики с главния съдия и получи директен червен картон.

В 40-ата минута Дино Мартинович получи хубав пас в наказателното поле на противника и стреля, но право в стража на АЕЛ. В самият край на първото полувреме Димо Бакалов бе съборен в наказателното поле на кипърския тим, но реферът не пожела да отсъди дузпа.

Пет минути след началото на второто полувреме АЕЛ се възползва от неразбирателство между вратаря Илко Пиргов и Димитър Велковски, при което Дани Бенитес се разписа за 0:2.

След това добра възможност се откри пред каращия проби в Локомотив Патрик Циани, но изстрелът му бе спасен.

По-късно хубаво разиграване намери Жак Пехливанов, който пусна към Иван Колев, но той бе спрян от защитата на АЕЛ, преди да нанесе удар.

В 80-ата минута Иван Колев бе спънат за дузпа, но отново не последва сигнал на съдията.

Двубоят бе изгледан от собственика Христо Крушарски, спортния директор Чавдар Цветков и почетния президент Христо Бонев.

Локо - второ полувреме: Илко Пиргов (65' Павлин Евтимов), Пламен Крумов (70' Айкут Янъков), Стефан Йевтоски, Иванов, Димитър Велковски (51' Исуф), Илескас (60' Стивън Славков), Асеведо (70' Филип Колев), Жак Пехливанов, Димо Бакалов (60' Иван Колев), Парвиз Умарбаев (66' Пауло Серджо), Циани.