Спортните новини: Днес (17) | Вчера (28)
Екомет-90 продължава с победната си серия след успех във Велико Търново
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:23 / 15.05.2017Коментари (0)3399
Пловдивският Екомет-90 извоюва важна победа във Велико Търново и по този начин затвърди третото си място в женския футболен шампионат. Възпитаничките на треньора Илия Кунов направи голям подарък за 18-ия рожден ден на Леонора Желева и удари местния тим с 2:1 като гост.

В 37-ата минута централната нападателка на пловдивчанки Цветана Манчева изпълни пряк свободен удар, вратарката на домакините изби топката и след добавката на Анна Махарадзе резултатът бе открит - 0:1.

Малко след това Цветана Манчева излезе сама срещу вратарката на Велико Търново, но не успя да я преодолее.

В 72-ата минута Екомет-90 реши мача с втори гол на Цветана Манчева, този път с глава - 0:2.

Три минути по-късно домаките върнаха едно попадение, но то не бе достатъчно, за да промени развоя на мача.

За Екомет играха Иванка Колева, Калина Георгиева и Анна Георгива, които не бяха напълно възстановени от контузии, но стиснаха зъби в името на успеха.

Отлично се включи в мача резервата Росица Тумбева, която не позволи на домакините да разиграват топката и постоянно рушеше тяхната игра.

С блестящите си намеси националната вратарка на пловдивчанки Роксана Шахънска тотално уби всякакви надежди на "болярките" да стигнат до нещо повече от почетна загуба.

Следващият кръг е на 27 май, когато пловдивчанки приемат отбора на Варна от 13:30 часа на стадион "Пловдив".