Спортните новини: Днес (17) | Вчера (28)
Академик загуби във Варна, всичко се решава на 2 май в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:07 / 30.04.2017Коментари (0)2343
Черно море Тича победи трудно Академик Бултекс 99 Пловдив с 85:79 във втората асреща от четвъртфиналния плейоф на Националната баскетболна лига при мъжете. С успеха си варненският тим изравни резултата в серията, а крайният победител от нея ще се определи в третия мач на 2 май (вторник), който е в зала "Строител" в Пловдив.

Първата част на срещата бе много оспорвана. Пловдивчани успяха набързо да поведат със 7-2. Домакините обаче показаха отлична игра и в средата на първата част вече водеха с 8-7. Последваха две изравнявания на резултата при 10-10 и 14-14, но домакините успяха да спечелят първата част с 20-16.

В началото на втората част Черно море Тича отново показа по-добра игра и започна да увеличава преднината си. За разлика от първата четвърт, през втората стрелбата от зоната на три точки на домакините потръгна. За близо 6 минути игра варненци успяха да поведат на два пъти с по 8 точки при 37-29. Черно море Тича спечели втората част с 24-23 и на полувремето водеше с 5 точки за 44-39.

Академик успя да обърне резултата в своя полза в началото на третата част. Пловдивчани поддържаха преднина от 2-3 точки, но не успяваха да поведат с по-сериозен аванс. Черно море Тича изравни при 56-56, последва още едно равенство при 61-61, а с тройка със сирената на Оскар Белфийлд преди последната част "студентите" водеха със 64-61.

Домакините показаха характер и много добра игра през последната част. Независимо че изоставаха в резултата в началото на третата част, те успяха да изравнят при 68-68. След нови две равенства домакините поведоха с няколко точки преднина и успяха да я запазят до края за успеха си с 85-79.

На почивката на срещата ръководството на БК "Черно море Тича" дари натрупаната сума от 1000 лева от играта при домакинските мачове на отбора за лечението на майката на девическата ни националка по баскетбол Ивона Илиева, която получи лично средствата от изпълнителния директор Борис Стоянов.

Домакините успяха да спечелят 35 борби в мача срещу 33 за гостите. При тройките играчите на Черно море Тича вкараха 9 пъти от 18 опита, докато баскетболистите на Академик Бултекс 99 реализираха 8 тройки от 31 опита.

За победителите Никола Джурич завърши с 20 точки, Станислав Цонков с 15 т., Деян Карамфилов вкара 14 точки и направи 9 асистенции.

За гостите Оскар Белфийрд вкара 23 точки, а Джордан Семпъл завърши с дабъл-дабъл - 16 точки и 10 борби.