Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Академик разби Черно море и поведе в четвъртфинала
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:14 / 27.04.2017Коментари (1)2650
Баскетболистите на Академик Бултекс 99 (Пловдив) разгромиха Черно море Тича с 91:73 в първия двубой от четвъртфиналната серия, който се игра пред около 400 зрители в зала "Строител", предаде репортер на Plovdiv24.bg.

По този начин възпитаниците на треньора Асен Николов поведоха с 1-0 победи. В серията се играе до два успеха от 3 мача, а следващата среща е във Варна.

При евентуална победа на Черно море Тича, ще има трети двубой, който отново ще е в Пловдив.

Академик Бултекс 99 поведе с 5 точки разлика след първата четвърт, но до почивката варненци успяха да изравнят резултата.

Решаваща за успеха на пловдивчани се оказа третата част, в която Академик надделя с категоричното 27:9.

През последния период варненци не намериха верния път, за да продействат и да се върнат в мача. Така пловдивчани се поздравиха с успех при 18 точки разлика в своя полза.

Академик Бултекс 99 записа 31 точки от грешки на съперника срещу едва 11 за Черно море Тича. Пловдивчани имаха предмство от 22 точки в подкошието за 62-40.

Домаките бяха по-добри и при бързата атака, от която се разписаха с 22 точки срещу само 9 за варненци. Резервните състезатели на Асен Николов се отчетоха с общо 30 точки, а тези на Дарин Великов с 18.

Най-резултатен за победителите бе Шакир Смит, който наниза 26 точки. След него на ниво се представи Оскар Белфийлдс със 16 точки и 9 асистенции. С по 13 се отчетоха Джордан Семпъл и Васил Михайлов.

За Черно море Тича над всички със 16 точки бе Венелин Христов. С 14 се разписа капитанът Станислав Цонков, а Деян Карамфилов добави 11.

Втората среща от серия ще бъде във Варна на 29.04. 2017 г. (събота) от 18:00 часа.