Спортните новини: Днес (14) | Вчера (18)
Пак имаше драма! Академик удържа второто място въпреки загуба от Рилецо
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:15 / 23.04.2017Коментари (0)2224
Академик Бултекс 99 Пловдив не успя да стигне до обрат и загуби драматично от Рилски спортист с 80:83 в мач от последния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна лига. Въпреки поражението пловдивчани запазиха второто си място в класирането, след като конкурентът им Берое загуби от Балкан.

Така в предстоящите четвъртфинални плейофи Академик ще играе срещу 7-ия Черно море Тича. Тимът на Асен Николов приключи редовния сезон с чудесния актив от 16 победи и 8 поражения.

Мачът започна със серия 8-0 за домакините, което им даде самочувстие и бързо напаравиха преднината си двуцифрена. В края на първия период обаче самоковци се мобилизираха и стопиха изоставането си до 6 точки при 27-21.

Втория период отново започна със силна серия от 9-0 за пловдивчани и авансът им скочи над 10 точки. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров нямаха никакво намерение да се предават и след като се разиграха, на полувремето успяха да намалят изоставането си само на 3 точки при 39-42.

Мотивацията и характер показаха гостите и след паузата като след серия 12-3 обърна ситуацията на терена в своя полза. Така след 30 минути игра в зала "Строител" таблото сочеше 62-55 в полза на Рилски спортист.

Истинската драма в мача започна четири минути преди края на срещата, след като домакините се върнаха, изравниха и дори взеха водачеството отново. Последва игра кош за кош, но самоковци малко преди края успяха да се откъснат с 4 точки напред.

Отговорът на Академик Бултекс 99 бе тройка с табло на Васил Александров, което стопи разликата само на точка. След това обаче Йордан Бозов бе фаулиран, но той не трепна от наказателната линия и така изведе тима си с 3 точки напред. Последното нападение на домакините се оказа неуспешно и това стигна на самоковци да запишат победата на своята сметка при 83-80.

Гостите от Самоков бяха безапелационни в подкошието като отбелязаха цели 62 точки срещу едва 32 за пловдивчани. Рилски спортист имаше и 8 плюс при борбата в нападение за 24-18. При бързата атака домакините се справиха по-добре и записаха 24 точки срещу 12 за гостите.

Най-резултатен за победители бе Ди Джей Шелтън, който записа дабъл-дабъл от 22 точки и 13 борби. След него със 16 точки се отчете капитанът Йордан Бозов. Еван Бруинсма реализира 14, а 10 добави Николай Стоянов.

За Академик Бултекс 99 най-полезен с дабъл-дабъл от 31 точки и 17 борби бе Джордан Семпъл. Със 16 точки се разписа Васил Бачев, а 13 отбеляза Шакир Смит.