Не е за хора със слаби нерви: Академик измъкна победа 1 секунда преди края
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:17 / 09.04.2017Коментари (0)2554
© НБЛ
Американецът Джордан Семпъл вкара победния кош за Академик 1 секунда преди края
Академик Бултекс 99 продължава да е единственият отбор в България без загуба при домакинствата си в Пловдив от Националната баскетболна лига.

Възпитаниците на треньора Асен Николов отново играха супер драматичен мач, пропиляха аванс от 23 точки, но все пак победиха Спартак Плевен с 97:96. Американецът Джордан Семпъл се превърна в герой за Академик, нанизвайки решителния кош 1.7 секунди преди финалната сирена.

Академик Бултекс 99 започна първата четвърт със страхотна стрелба, на която гостите от Плевен не успяха да се провопоставят и в края на частта пасива им бе 23 точки.

През втората четвърт плевенчани се мобилизираха и с добра защита и агресивно нападение стопиха огромната разлика и на полувремето таблото показваше 58-51 в полза на пловдивчани.

Интригата се заформи в края на третия период когато Спартак Плевен успя да поведе, но това бе за кратко, а след 30 минути игра в зала "Строител" таблото сочете 77-75 за домакините.

Последната четвърт бе изключително напрегната, тъй като играта вървеше кош за кош и имаше няколко пъти смяна на водачеството. В края на срещата при оставаща една секунда Джордан Семпъл отбляза последния кош и подари победата на своя отбор, след като гостите изпуснаха шанса си в предходната атака.

Момчетата на Асен Николов реализираха 25 точки от грешки на съперника си срещу само 5 за плевенчани. В подкошието обаче гостите имаха аванс от 12 точки за 52-40.

При борбата в нападение отново Спартак Плевен имаше предимство от 14 точки за 24-10. От бързата атака обаче пловдивчани се отчетоха с 19 точки, а възпитаниците на Александър Дяковски имаха само 5 точки.

Най-резултатен за победителите бе Шакир Смит, който наниза 30 точки. Джордан Семпъл се отчете с 20 и 9 борби. С дабъл-дабъл от 17 точки и 12 асистенции завърши Оскар Белфийлд, а 15 точки добави Васил Бачев.

За Спартак Плевен най-полезен с дабъл-дабъл от 24 точки и 14 борби бе Димитър Маринчешки. С 18 и 14 бобри се разписа и Милован Савич, а Велислав Гълъбов отбеляза също 18 и хвана 8 борби. Милен Дудев завърши в 14 точки, а 13 и 7 борби записа на сметката си Константин Коев.

В този мач плевенчани нямаха възможност да използват Мартин Маринов, тъй като той бе наказан с лишаване на права от една среща.

В следващия 26-ти кръг на НБЛ Виваком Академик Бултекс 99 посреща у дома Берое, а плевенчани ще пътуват за Ботевград.