Спортните новини: Днес (7) | Вчера (18)
България поведе на Армения след отличен мач на наше момче
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:38 / 06.04.2017Коментари (0)1721
© БФТ
България поведе с 1:0 победи в дуела с Армения от Група "А" на БНП Париба Купа "Дейвис" (III група). В първия мач на единично пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико надигра с 2:0 сета - 6:3, 7:6 (0), Микаел Качатрян след 95 минути на първи корт във ваканционно селище "Санта Марина" в Созопол.

Срещата се проведе при трудни условия - ниска температура на въздуха и силен вятър, които на моменти затрудняваха значително състезателите.

Арменецът спечели жребия и избра да сервира първи, като в началните геймове играта беше равностойна. В седмия гейм Мико първи стигна до точки за пробив, повеждайки с 40:15. Качатрян отрази първия брейк-бол, но при втория, с отлична игра в близост до мрежата, Кузманов проби и поведе с 4:3. До края на сета Мико загуби общо 2 точки и приключи първата част след 30 минути игра - 6:3.

В началото на втория сет Димитър Кузманов загуби ритъм и от това се възползва Качатрян. В петия гейм арменецът стигна до първите си точки за пробив, който стана факт за преднина 3:2. При 5:4 Качатрян сервира за сета, но Мико успя да навакса изоставането си в последния момент и изравни за 5:5. В последствие се стигна до тайбрек, в който Кузманов беше категоричен - 7:0 точки.

Във втория мач на единично Александър Лазов ще премери сили с Микаел Аветисян.

Ужас в Трета лига! Разбити глави и петима контузени в Смолян
БФС - Пловдив с подкрепа към Здравко Жилов
Черно море идва в Пловдив със свито сърце! "Моряците" мачкат във Варна, но какво се случва при гостуванията?