Спортните новини: Днес (6) | Вчера (28)
Чудесен Академик отново зарадва феновете си с победа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:41 / 01.04.2017Коментари (0)2668
© НБЛ
Академик Бултекс 99 спря победната серия на Ямбол след успех като гост в зала "Диана" при финалното 89-78. Така пловдивчани са вече с актив 15-6, а за ямболии заемат седмата позиция във временното класирана със 6 победи и 15 поражения.

Срещата започна със силна серия от 10-2 за гостите от Пловдив, които поеха нещата на терена в свои ръце. След това обаче домакините се мобизираха и заиграха по-организирано, което им помогна да сотпят разликата до 3 точки и в края на първата четвърт резултатът бе 26-23 в полза на тима на Асен Николов.

Втората част отново започна по-силно за пловдивчани и след нова серия 10-2, разликата се увеличи сериозно. Успешния процент стрелба от тройката за Академик Бултекс 99 си каза думата и на полувремето гостите имаха комфортна преднина от 23 точки за 56-33.

След редица от грешки от страна на гостите, ямболии се възползваха и чрез силно включване на Николай Върбанов в края на третия период двуцифрената разлика бе значително намалена при 68-56 в полза на пловдивчани.

В последната десетка момчетата на Петър Петров показаха характер и след две последователни тройки се доближиха на 2 точки от съперника си при 74-72 и оставащи четири минути до края на двубоя. Гостите обаче отговориха със серия 9-2 и отново имаха аванс, който успяха да запазят до последния съдийски сигнал. Така срещата приключи с успех за Академик Бултекс 99 при 89-78.

В подкошието Ямбол бяха по-добри и записаха 46 точки срещу едва 18 за гостите от Пловдив.

За победата на пловдивчани над всички с 27 точки бе Шакир Смит. След него чудесно се представи Оскар Белфийлд с 22 точки. Джордан Семпъл се отчете с дабъл-дабъл от 10 точки и 16 борби. По 10 добавиха Милорад Шутулович и Васил Александров.

За Ямбол най-резултатен бе Стоян Петков с 18 точки и хванати 7 борби. С по 17 точки се разписаха Венцислав Петков и Николай Върбанов, а Евгени Иванов се отчете с 13.

Следващата седмица Академик Бултекс 99 приема вкъщи плевенчани, а Ямбол ще се срещне с Балкан в "Арена Ботевград".