Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Дузпа помогна на ЦСКА да стигне до равен на Лаута
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:03 / 12.03.2017Коментари (0)4129
©
Две равенства записаха отборите на Локомотив U17 и U19 в Елитните групи. Днес "черно-белите" до 17 години завършиха наравно 1:1 като домакин на ЦСКА-София, а вчера момчетата на треньора Димитър Палазов завършиха при същия резултата в гостуването на Сливен.

Днес от 14:30 на Лаута се изправиха отборите на Локомотив U17 и ЦСКА-София U17. Двубоят на изкуствения терен започна на бързи обороти с няколко положения и пред двете врати. В 10-та минута играч на "червените" стреля с глава, като ударът му мина на сантиметри от вратата на Дафовски. Локомотив отговори с опасна атака завършена от Желязко Калинов, който не намери целта след изстрел с глава.

В 30-ата минута Иван Ангелов от Локомотив напредна в центъра на терена и с удар от дистанция прати топката във вратата на ЦСКА-София за 1:0.

В 61-ата минута възпитаниците на треньора Христо Телкийски можеха да увеличат своята преднина. Желязко Калинов се озова сам срещу вратаря на червените и стреля, но стражът на гостите изби с мъка. Топката се върна при играч на "черно-белите", но ударът му бе блокиран от защитник в червено, предотвратявайки втори гол за Локомотив.

В 70-ата минута на двубоя главния рефер отсъди дузпа в полза на ЦСКА-София. Борислав Будинов застана зад топката и реализира за 1:1.

След този мач момчетата на Христо Телкийски са на 8-мо място в класирането на Елитната група до 17 години с актив от 26 точки. В следващия кръг Локомотив гостува на Ботев 2002 (Пловдив).

Вчера Локомотив U19 завърши наравно 1:1 при гостуването си на Сливен. Въпреки силният вятър на стадион "Хаджи Димитър", момчетата на Димитър Палазов откриха резултата в 35-ата минута чрез Мариян Тонев, но Наим Борисов изравни в 65-ата минута.

Локомотив е на 9-о място в класирането с актив от 24 точки. В следващия кръг "черно-белите" са домакин на ОФК Пирин (Благоевград).