Спортните новини: Днес (8) | Вчера (28)
Нафтата излъга Локо на Лаута
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:37 / 06.03.2017Коментари (0)3006
©
Юношеският тим на Локо (Пд) допусна загуба от Нефтохимик (Бургас) с 0:1 в подновяването на шампионата на Елитната група до 19 години. Двубоят се игра на изкуствения терен на Лаута. Единственото попадение в мача реализира Димитър Вълев през второто полувреме, а двата отбора завършиха срещата в намален състав.

Двубоят започна отлично за "черно-белите". Още в 20-ата секунда Димитър Законов можеше да изведе Локомотив напред в резултата, но далечния му шут срещна напречната греда на вратата на "шейховете".

Нефтохимик отговори с няколко изсипани топки в наказателното поле на "черно-белите", но до по-сериозно положение не се стигна. В 40-ата минута силен изстрел на играч на "зелените" мина над вратата на Локомотив.

Второто полувреме започна със силен шут на Мариян Тонев, който бе отразен от стажът на "шейховете".

В 50-ата минута Нефтохимик откри за 0:1. Димитър Вълев стреля директно от пряк свободен удар в горния ляв ъгъл и изведе гостите напред в резултата.

В следващата атака Мариян Тонев с глава можеше да възстанови равенството, но ударът му мина на сантиметри от целта. Положението за "черно-белите" се усложни в 55-ата минута, когато Грънчаров от Локомотив бе изгонен с втори жълт картон заради реплика.

В 65-ата минута и Нефтохимик остана с 10 човека, след като Вълев бе изгонен. В 75-ата минута силен изстрел на Петър Главчев от Локомотив бе блокиран от защитник в зелено. Пет минути по-късно Димитър Законов се озова на добра позиция и стреля, но право във вратаря на Нефтохимик.

След тази среща момчетата на треньора Димитър Палазов се намират на 9-о място с актив от 23 точки. В следващия кръг Локомотив гостува на Сливен.