Словенец изригна с два гола и донесе победа на Локо
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:23 / 04.03.2017Коментари (6)7436
Дино Мартинович изригна с два гола за Локо (Пд)
Локо (Пд) победи Локо (ГО) с 2:1 в мач от 23-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в парк "Лаута", предаде репортер на Plovdiv24.bg. В герой за "смърфовете" се превърна словенецът Дино Мартинович, който вкара двете попадения за своя тим.

Точен за гостите бе Муса в самия край на първото полувреме. Домакините бяха водени от помощник-треньора Христо Колев заради спрените права на Едуард Ераносян, който пък бе в ложата заедно с Александър Тунчев.

С успеха Локо (Пд) се върна на 4-ото място във временното класиране и вече е с актив от 37 точки.

Двубоят на Лаута започнва с изпълнение на националния химн заради вчерашния национален празник. След това имаше минута мълчание в памет на големия фен на домакините Георги Гугуманов, който почина при нещастен инцидент в Англия.

"Смърфовете" откриха резултата още при първата си опасна атака. Иван Горанов центрира от левия фланг в наказателното поле, където Дино Мартинович се извиси и засече с глава за 1:0.

Това бе първи гол за славенеца, който започна едва втори мач като титуляр за Локо.

Минута по-късно Меди Фенуш изскочи сам срещу вратаря Ясин ел Харуби, който обаче спаси изстрела.

В 18-ата минута Парвиз Умарбаев шутира от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

Пет минути по-късно черно-белите пропуснаха златен шанс да удвоят. Дани Кики изведе Дино Мартинович зад защитата и той стреля, но вратарят Николай Банков с една ръка изби.

В 25-ата минута гостите от Горна Оряховица претендираха за дузпа, след като Софиан Муса тръгна да преодолява вратаря Харуби, който изби. Муса падна в търсене на дузпа, но реферът не посочи бялата точка.

В 34-ата минута страхотен шанс се откри пред Мартин Камбуров. Капитанът бе изведен в удобна позиция в наказателното поле, но шутът му беше спасен от Банков.

Две минути по-късно Софиан Муса засече с глава центриране от корнер, като топката рикошира в напречната греда.

Така се стигна в последните секунди на първата част, когато Софиан Муса все пак изравни. Мохамед Бен Отман центрира от левия фланг и Муса засече с глава за 1:1.

В 51-ата минута Дино Мартинович излезе сам срещу вратаря на гостите, но стреля в тялото му.

Малко по-късно Правиз Умарбаев се озова на стрелкова позиция и шутира с левия крак, но в аут.

Така се стигна до 74-ата минута, когато Дино Мартинович вкара втория си гол за 2:1. Словенецът получи топката в пеналта след центриране на резервата Шоко, овладя и с шут от 10-ина метра прати топката в мрежата за крайното 2:1.

В самия край на мача Дино Мартинович прати топката отново в мрежата, но попадението бе отменено заради доста съмнителна засада. Това стана след шут от фаул на Мартин Камбуров. Топката рикошира в стената и попадна в Мартинович, който технично прехвърли вратаря Банков. Пред голлинията Шоко довкара кълбото в мрежата и страничният съдия вдигна флага.