Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Шахматистките от Пловдив стартираха с ремита в държавното първенство
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:36 / 27.02.2017Коментари (0)2238
Виктория Радева приключи реми първата си партия срещу Гергана Пейчева от ЦСКА
В Плевен започна 66-ото Държавно индивидуално първенство за жени по стандартен шахмат. Кметът на града Георг Спартански и бизнесменът Васил Антонов направиха символични първи ходове, с което беше даден старт на шампионата.

Турнирът се играе по кръговата  система Бергер и в него участват 10-те най-добри наши състезателки. Любителите на шахматната игра определиха шампионата като среща на опита и младостта.

Първият кръг срещна опитните ГМж Адриана Николова (ШК "Локомотив Пловдив 2000", Пловдив) и ГМж Маргарита Войска (СКШ "Локомотив Пловдив", Пловдив) с титулуваните ни млади надежди Нургюл Салимова ( ШК "Бургас 64", Бургас) и Габриела Антова (ШК Шах ХХІ", София). Двубоите между тях завършиха наравно.

Без победител завърши и срещата между другите ни доказали се шахматни таланти - Виктория Радева (ШК "Локомотив Пловдив 2000", Пловдив) и Гергана Пейчева (ШК "ЦСКА", София).

Двубоят между опитната ММж Светла Йорданова (ШК "Етър", Велико Търново) и бронзовата медалистка от Световното първенство до 8 години през 2015 г. Диляна Иванова (ШК "Пристис", Русе) завърши в полза на опита.

Последната среща в турнира между Симонета Иванова (СКШ "Спартак Плевен ХХІ", Плевен) и Доника Шивачева ( СКШ "Тунджа", Ямбол) завърши с победа на белите.

Шахматистките играят с контрола за игра по 90 минути за 40 хода и 30 минути до края на партията за всяка състезателка, с добавено време по 30 секунди преди всеки изигран ход, считано от първия.