Подмладен Ботев падна от слабак във Втора лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:39 / 09.02.2017Коментари (1)7034
Ботев (Пловдив) загуби от втородивизионния Ботев (Гълъбово) с 0:2 в предпоследната си контрола до началото на новия полусезон, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Силно подмладеният тим на "канарчетата" изигра слаб двубой, в който липсваха чистите голови положения. Двама от младоците - Никола Марин и Рангел Игнатов, дори влизаха по два пъти на терена.

Ботев направи добра атака още в 3-ата минута, когато Кристиан Добрев открадна една топка в центъра на терена и веднага комбинира с Рангел Игнатов. Нападателят нахлу в наказателното поле на гостите, но преди да шутира, извърши нарушение.

Малко след това футболист на Гълъбово изскочи сам срещу вратаря Георги Георгиев и прати топката в мрежата. Попадението обаче беше отменено от главния съдия Георги Кабаков заради засада.

Резултатът бе открит в 70-ата минута. Това стана след грешка в защитата на домакините. Футболистите на Ботев (Гълъбово) организираха бърза контраатака, при която отправиха два поредни удара, вторият от които бе точен и изненада капитана Георги Георгиев за 0:1.

Три минути преди края гостите от Гълъбово пратиха топката зад гърба на резервния вратар Мартин Димитров за окончателното 0:2.

Георги Георгиев (72- Мартин Димитров), Никола Марин (46- Здравко Дерменов), Кристиан Димитров, Даниел Златков, Атанас Пашалиев, Фелипе Бризола (78- Никола Марин), Радослав Апостолов, Меледже Омнибес (77- Рангел Игнатов), Борис Тютюков, Рангел Игнатов (46- Иван Кирев), Кристиан Добрев (64- Петър Чалъков).