Ботев отнесе Оборище с 5:1
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:46 / 08.02.2017Коментари (3)5721
Ботев (Пд) разгроми втородивизионния Оборище (Панагюрище) с 5:1 в контрола, която се игра на един от терените на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Омар Косоко, Виктор Генев, Фернандо Виана, Тодор Неделев и Антонио Вутов бяха точни за жълто-черните.

Това бе първи успех за "канарчетата" от началото на подготовката.

Омар Косоко откри резултата в 26-ата минута с глава, засичайки центриране на Лазар Марин.

Преди това "канарчетата" на два пъти бяха близо до гол, но Христо Иванов се оказа последна преграда след удари на Антонио Вутов и Фернандо Виана. Лъчезар Балтанов също можеше да вкара, но далечният шут на капитана разтресе десния страничен стълб.

В края на първото полувреме Виктор Генев отбеляза първия си гол с екипа на Ботев. Централният защитник се разписа с шут от малкия пеналт, посрещайки подаване на Тодор Неделев

Малко след почивката Оборище намали резултата с гол на Карамфилов. Това обаче сякаш раздразни още повече "канарчетата" и те отговориха с нови 3 попадения.

В 67-ата минута новата бразилска перла Фернандо Виана покачи на 3:1. Кариоката овладя една топка на границата на наказателното поле и с диагонален шут я прати в далечния ъгъл на вратаря.

Десет минути по-късно Тодор Неделев изстреля истинска бомба от близо 25 метра за 4:1.

Крайното 5:1 оформи Антонио Вутов в 84-ата минута. Това стана след атака на младока Кристиан Добрев, който нахлу в пеналта, след което се получи карамбол. Вутов се оказа на правилното място и с премерен изстрел прати топката в мрежата.

Иван Чворович, Цветомир Панов, Виктор Генев, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов (кап), Антонио Вутов, Тодор Неделев, Омар Косоко, Фернандо Виана (Мартин Димитров, Никола Марин, Кристиан Димитров, Меледже Омнибес, Фелипе Бризола, Кристиан Добрев, Борис Тютюков, Атанас Пашалиев).