Ботев отново не успя да вкара, загуби от унгарци
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:20 / 28.01.2017Коментари (9)5215
Отборът на Ботев (Пд) загуби тежко втората си контролна среща от лагера в Турция.

Жълто-черните отстъпиха с 0:3 на унгарския Пекси. Двубоят се игра в местността Белек, Турция, където "канарчетата" провеждат зимната си подготовка.

Пекси поведоха в резултата в 27-та минута на срещата. Ботев Пловдив допусна лесен гол, след като имаше превъзходство в играта през последните 15 минути. След центриране от фаул, встрани от вратата на "жълто-черните", всички футболисти в наказателното поле се разминаха с топката, тя се отклони от страничната греда и влезе във вратата на пловдивчани.

През първата част пловдивчани имаха няколко положения за гол, като на два пъти пропусна Милко Георгиев, а няколко минути преди гола на противника Серкан Юсеин имаше възможност да отбележи след добра комбинация с Панов.

През второто полувреме, в 57-та минута отборът на Пекси удвои резултата, а 4 минути по-късно след груба грешка на Меледже унгарците стигнаха до трети гол във вратата на Ботев.

Жълто-черни направиха доста смени в състава и така и не успяха да вкарат гол до края на мача. Най-активен за "канарчетата" беше капитанът Тодор Неделев.