Спортните новини: Днес (3) | Вчера (28)
Драма до края! Академик излъга Черно море с 1 точка разлика след продължение
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:57 / 08.01.2017Коментари (0)2920
Баскетболистите на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записаха своята победа №7 в НБЛ, след като надделяха над Черно море Тича в изключително оспорвана и драматична битка, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Възпитаниците на треньора Асен николов се наложиха с 90-89 след продължение за удоволствие на близо 400 зрители в зала "Строител". Така пловдивчани имат актив 7-4 и вече са на трето място във временното класиране.

С това поражение Черно море Тича са седми с 4 победи и 8 загуби.

В началото гостите от Варна успяха да поведат, но това бе за кратко, тъй като последва серия 13-2 за домакините. Черно море Тича изостана още повече в резултата след нова ударна серия от 14-4 за пловдивчани и първата четвърт завърши при резултат 34-18.

Академик Бултекс 99 успя да спечели и втората част с 20-18, но изгуби третата и четвъртата. В оставащи три минути до края на срещата варненци се мобилизираха и успяха да намалят разликата до 6 точки.

Последва пропуск за пловдивчани, след който Деян Карамфилов бе фаулиран и успя да отбележи и двата наказателни удара, с което изравни резултата и изпрати мача в продължение.

В началото на допълнителните минути гостите реализираха бърза серия 6-0, която ги изведе напред. Последва успешна стрелба от далечно разстояние за новото попълнение на Академик Бултекс 99 - Димитър Димитров. И така разликата бе само 2 точки при минута до края на продължението.

След пропуски от страна и на двата отбова, топката бе в ръцете на Васил Михайлов, който бе безпогрешен от линията за три точки и така бе сложен край на интригата.

Черно море Тича успя да запише 21 точки от грешки на съперника, а домакините с 10 по-малко. 44 бяха точките на варненци в подкошието срещу 38 за Академик Бултекс 99. При борбата в нападение "моряците" имаха 10 плюс за 20-10.

Пловдивчани се представиха по-добре при бързата атака за 14-7. Резервните играчи на Асен Николов се отчетоха с общо 40 точки срещу 24 за тези на Спас Натов.

За домакините най-резултатен бе Шакир Смит с 23 точки. След него отлична игра показа Джордан Семпъл, който реализира 21 точки и овладя 18 борби. В първия си мач за Академик Бултекс 99 новодошлият Димитър Димитров се разписа с 9 точки, 4 борби и 4 асистенции.

За Черно море Тича най-полезен бе Мърджан Мъркович с 19 точки. Станислав Цонков и Деян Карамфилов добавиха по 15 точки, като Карамфилов записа на сметката си още 9 борби и 6 асистенции.

В следващия кръг от НБЛ Виваком Академик Бултекс 99 ще гостува на Левски, а Черно море Тича приема вкъщи Балкан.