Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Отличен Академик удари носителя на Купата на България
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:24 / 11.12.2016Коментари (1)3209
© НБЛ
Академик Бултекс 99 Пловдив записа петата си победа в Националната баскетболна лига след успех над Рилски спортист с 96-85 в препълнената зала "Строител". Така пловдивчани вече имат актив от 5 успеха и 3 поражения и са на втора позиция в класирането заедно с Берое.

Самоковци, които са носители на Купата на България, се изравниха с Балкан, който имат актив 4-4 във временното класиране.

Домакините от Пловдив започнаха убедително мача и бързо натрупаха преднина от 9 точки. Малко преди края на първата четвърт Рилски спортист успя да се върне с мача и дори поведе в резултата, но това бе за кратко, тъй като Академик Бултекс 99 успя бързо да си върне предимството.

Втората част самовковци подобриха играта си, но въпреки това не успяха да противодействат на доброто нападение на пловдивчани. Така на полувремето резултатът бе 46-40 в полза на домакините.

След почивката тимът на Асен Николов продължи с доброто си представяне и дори достигна комфортна преднина от 17 точки. Рилски спортист обаче се мобилизира и след бърза серия от 10-1 намали изоставането си на 10 точки.

Последва добро включване на Йордан Бозов и Златин Георгиев, но въпреки, че намалиха пасива си само до точка при минута до края, гостите изпуснаха шанса си за победа и Академик Бултекс 99 се възползва успешно. Така изходът на срещата бе ясен, а таблото светна при крайното 96-65.

Рилски спортист имаше предимство от 6 точки в подкошието за 48-42. При бързата атака обаче пловдивчани отбелязаха 23 точки срещу 14 за гостите.

С общо 31 точки се отчетоха резервните състезатели на Асен Николов, а тези на Людмил Хаджисотиров само с 18.

За успеха на Академик Бултекс 99 над всички бе Васил Михайлов с 18 точки. С по 15 точки се разписаха още трима - Джордан Смепъл, Шакир Смит и Оскар Белфилд. Новият играч на пловдивчани се отчете с 13 точки.

За Рилецо най-резултатен бе Йордан Бозов, който отбеляза 26 точки. След него 16 наниза Златин Георгиев, а Ненад Делич записа на сметката си 15 точки и 10 борби. Келвин Паркър приключи с 12, а с 11 добави Еван Броинсма.

В следващия кръг Академик Бултекс 99 ще премери сили у дома срещу Лукойл Академик, а Рилски спортист ще гостува на Балкан в "Арена Ботевград".