Спортните новини: Днес (5) | Вчера (28)
Силният баскетбол в Пловдив се завръща! Академик пак гази
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:53 / 13.11.2016Коментари (1)2749
© БФБаскетбол
Силният мъжки баскетбол в Пловдив отново се завръща. Академик Бултекс 99 записа трети успех в Националната баскетболна лига, след като разгроми Левски с 98:76 в зала "Строител".

По този начин възпитаниците на треньора Асен Николов се изравниха в класирането с втория и третия - Рилски спортист и Берое. Трите тима за с по 3 победи и едно поражение, а лидер е шампионът Лукойл Академик с 5 успеха от 5 мача.

Пловдивчани започнаха мач ударно със серия 12:2 и до края на първата част имаха значителна преднина пред своите съперници в синьо. Така първите десет минути завършиха при резултат 25:17 в полза на домакините.

През втората част преднината на Академик Бултекс 99 продължи да расте, като на почивката тя достигна цели 20 точки и таблото светна при 51:31.

След завръщането си от съблекалните домакините продължиха да контролират мача, а авансът им достигна 26 точки, при което и третата четвърт бе в тяхна полза.

В заключителните десет минути Левски се мобилизира и опита да намали изоставането си, но пловдивчани не се даваха лесно и запазиха комфортната си преднина до края на мача. Така тимът на Асен Николов заслужено се поздрави с успех.

Академик Бултекс 99 записа 24 точки от грешки на противника, а Левски с 4 по-малко. Две точки бе предимството на домакините в подкошието за 48-46.

При борбата в нападение обаче Левски показа превъзходството си като се отчете със 16 точки, а пловдивчани само с 6.

При бързата атака Академик Бултекс 99 имаше 8 точки преднина за 23-15.

За победата на тима от Пловдив най-резултатен стана Джордан Семпъл, който завърши с дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби. Шакир Смир реализира 20 точки, а Оскар Белфийд добави 18, като и двамата имаха по 4 борби.

За Левски най-полезен бе Павел Иванов, който се разписа с 20 точки и 4 асистенции. След него много добре се представи Станислав Славейков с 15 точки и 5 борби. По 12 пък отбелязаха Кирил Райков и Евгени Хаджирусев.

Следващата седмица Академик Бултекс 99 гостува на Ямбол, а Левски посреща на свой терен Балкан.