Локо вкара 7 на македонци, Марчев с хеттрик
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:51 / 12.11.2016Коментари (1)4632
В този момчент Георги Чукалов отбелязва първия гол в спаринга
Локомотив разгроми ФК Македония Гьорче Петров (Скопие) със 7:0 в контрола, която се игра на стадиона в Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Спарингът бе генерална репетиция за черно-белите преди дербито с Ботев на 20 ноември.

За "смърфовете" се разписаха Георги Чукалов (23), Бирсент Карагарен (33), Дани Кики (42, 85), а с хеттрик се отчете Веселин Марчев (57, 68, 72).

Дебют като титуляр за Локо направи 15-годишният нападател Ияд Хамуд.

Головата серия за Локо започна Георги Чукалов. В 23-ата минута той получи извеждащ пас през центъра от Мартин Райнов и с десния крак би покрай вратаря на македонците за 1:0.

Десет минути по-късно Димо Бакалов проби по лявото крило и почти от аутлинията центрира към малкия пеналт. Там Бирсент Карагарен засече атрактивно от въздуха с десния крак за 2:0.

В края на полувремето Дани Кики пусна пас на ляво към Иван Горанов. Бранителят центрира към точката за изпълнение на дузпа. Карагарен хитро прескочи топката, а Дани Кики я засече с левия крак за 3:0.

След почивката дойде часът на Веселин Марчев, който в рамките на 15-ина минути отбеляза хеттрик. Първо в 57-ата минута нападателят засече с крак центриране от ляво на Иван Горанов за 4:0. След това Марчев се разписа и с глава след центриране от корнер, а в 72-ата минута фиксира и третото си попадение в мача.

Последният гол бе отново дело на Дани Кики, завършил триходова комбинация с Мартин Камбуров и Симеон Райков в 85-ата минута.