Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:28 / 23.08.2016Коментари (1)4053
Иракчанинът Осама Рашид (№22) дебютира за Локо
Локо (Пд) победи третодивизионния Евроколеж (Пд) с 3:1 в контрола, която се игра на стадиона в Оризари, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Спарингът бе част от подготовката на "смърфовете" за неделния мач от първенството с шампиона Лудогорец.

Неофициален дебют за черно-белите направи новото попълнение Осама Рашид. Иракчанинът с холандски паспорт чака своята жълта карта, за да може да бъде картотекиран в БФС.

Съдия на срещата бе административният директор на Локо Атанас Узунов, а треньорът Илиан Илиев изгледа спаринга от трибуната. На отсрещната страна, близо до корнера пък беше собственикът на клуба Христо Крушарски и новата му "дясна ръка" в Локо Чавдар Цветков.

"Смърфовете" започнаха мача със страннен състав в защита. На десния бек с капитанската лента игра Георги Вълчев, а централни бранители бяха Димитър Везалов и Ясин Амрауи. В лявата зона на отбраната бе Иван Горанов.

Като дефанзивни халфове действаха новият национал Мартин Райнов и иракчанинът Осама Рашид.

Локо откри резултата 5 минути преди края на първото полувреме. Димо Бакалов шутира от фаул към горния десен ъгъл на противниковата врата. Стражът на домакините изби, но при добавката Иван Колев засече с крак от 1 метър за 0:1.

В 43-ата минута нападателят, който бе привлечен от Оборище (Панагюрище) вкара втори гол, но той бе отменен от Атанас Узунов заради засада.

В 60-ата минута Димитър Велковски вкара за 0:2 с шут от 10-ина метра.

В 80-ата минута Димо Бакалов проби по левия фланг и след центрирането му Бирсент Карагарен покачи на 0:3.

Малко след това домакините стигнаха до почетното си попадение, фиксирайки крайния резултат 1:3.

Илко Пиргов (30- Ясин Ел Харуби - 60- Александър Любенов), Георги Вълчев (70- Валери Христов), Ясин Амрауи (70- Ивайло Марков), Димитър Везалов, Иван Горанов, Осама Рашид, Мартин Райнов (80- Стивън Славков), Парвиз Умарбаев (46- Димитър Велковски), Димо Бакалов, Симеон Райков (61- Бирсент Карагарен), Иван Колев (61- Георги Чукалов).

Вижте как падна първият гол в мача в прикаченото видео!